اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

حـس فهـم آید در ذهن ما

همه ما در مورد توانمندی های "ذهن" اطلاعتی داریم اما این بار مطالبی در مورد عملکرد ذهن به نظم در آمده است که توسط فردی با تخلیص "پرواز" سروده شده است.

حـس فهـم آید در ذهن ما
... ۱۴۰۱/۱۲/۲۴
استاد مهدی شمسعلی و هنر زری بافی در اصفهان
... ۱۴۰۱/۱۲/۲۳
استاد مهدی شمسعلی و هنر زری بافی در...

من استاد مهدی شمسعلی و هنر زری بافی را از دوره طفولیت از پدرم استاد حسن شمسعلی و مادرم بتول اوقانیان که از استادان مبرز زری باف بودند آموختم؛ پدر بزرگم «مُرشد رضا» هم زری باف بود؛ فرزند اول خانواده ام و از بچگی پای این دستگاه بزرگ شدم و یکی از سرگرمی های من در کودکی، بازی با وسایل زری بافی همچون دوک و ماسوره و قرقره ها بود و کم کم این هنر را یاد گرفتم؛ در سن 8 سالی که پاهایم به پدال های دستگاه زری بافی رسید، برای خود استادکار شدم و زری بافی را به صورت حرفه ای شروع کردم...

عشق و عرفان - سروده شیدا

سراینده این ابیات حجت الاسلام و المسلمین محمود خیراللهی عضو هیات علمی دانشگاه و رییس حوزه علمیه جامعه النور اصفهان است.

عشق و عرفان - سروده شیدا
... ۱۴۰۱/۱۲/۲۳
كلـينيـك ويژه آن قصیده ی دلنشین است
... ۱۴۰۱/۱۱/۲۶
كلـينيـك ويژه آن قصیده ی دلنشین است

پزشکی تعریف می کرد: چندی پيش يكی از همكاران تصويری از يك برگ دفترچه بيمه برايم فرستاد كه روی آن با خط نستعليق يک بيت شعر زيبا خطاطی ‌شده بود. آن بيت دلـنشيـن این بود: "دكتر، اين بار، برايم نم ِ باران بنويس، دو سه شـب پَـرسه زدن توی خيابان بنويس." ديدم عجب بيت زيبايی است لذا تصميم گرفتم ابياتی به آن اضافه كنم که حاصل ِ آن، قصيده ذيل شد. نام این قصیده را گذاشتم: كلـينيـك ويژه!

موزه فرش اصفهان و وعده های بی سرانجام

اواخر سال 98 اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان یکی از سهامداران عمده شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، در یک توافق ضمنی با شهرداری اصفهان که بیشترین سرمایه آن شرکت را دارد، افزایش سرمایه شرکت نمایشگاه های بین المللی برای تکمیل نمایشگاه اصفهان در منطقه روشن دشت را به ایجاد موزه فرش در محل سابق نمایشگاه در کنار پل تاریخی شهرستان مشروط کرد اما نمایشگاه جدید بین المللی اصفهان افتتاح شد و تاسیس موزه فرش اندر خم یک کوچه باقی مانده و به نظر می رسد ایجاد آن از هر دوره به دوره دیگر پاس داده می شود.

موزه فرش اصفهان و وعده های بی سرانجام
... ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
گزارشی از وضعیت ناهنجار ساختمان های نا ایمن
... ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
گزارشی از وضعیت ناهنجار ساختمان های نا...

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور : یک هزار ساختمان بالای 12 طبقه در تهران وجود دارد که نقشه آنها در دسترس افراد ذیصلاح نیست. * از مجموع 4.5 میلیون ساختمان موجود در تهران که 88 درصد آنها چند طبقه هستند ، 450 هزار بنا در مرحله بحران قرار دارند.

حضرت آسیه سلام الله علیها ‏

حضرت آسیه دختر مزاحم، همسر فرعون.‏ ‏

حضرت آسیه  سلام الله علیها  ‏
... ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
حضرت خدیجه کبری  سلام الله علیها
... ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها

سروده شیدا در بزرگداشت حضرت خدیجه کبری همسر پیامبر اکرم رسول الله ص.

پالایشگاه نفت اصفهان سودآورترین شرکت...

دکتر محسن قدیری با اشاره به گزارش عملکرد پالایشگاه اصفهان در زمینه سودآوری به عنوان یک شرکت بورسی افزود: این شرکت در 9 ماهه امسال موفق به کسب 26 هزار میلیارد تومان سود خالص شده است.

پالایشگاه نفت اصفهان سودآورترین شرکت پالایشی بورسی کشور شد
... ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
کنکاش در مختصات بودجه 1402 در نشست اطلاعات
... ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
کنکاش در مختصات بودجه 1402 در نشست...

نشست واکاوی بودجه سال 1402 ویژگی ها، چالش ها، نقاط قوت و ضعف، از سلسله نشست های "راه گفتگو" با حضور دکتر محسن زنگنه استاد اقتصاد دانشگاه و نماینده مجلس شورای اسلامی و دکتر وجید شقاقی شهری استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی، با همراهی محمد خدادی به عنوان دبیر جلسه در محل روزنامه اطلاعات برگزار شد.

کهکشان راه شیری ، بزرگتر از تصور ماست

ستاره شناسان موسسه ستاره شناسی مکزیک ، میلیون ها کهکشان را در گستره ای از فضا به وسعت یک میلیارد سال نوری ، شبیه سازی کردند. آنها اقرار کرده اند که وجود کهکشانی به بزرگی کهکشان راه شیری درون یک دیوار کهکشان پدیده ای غیر عادی است.

کهکشان راه شیری ، بزرگتر از تصور ماست
... ۱۴۰۱/۱۱/۹
ارزهای بلوکه شده ایران در عراق، چین، امارات و قطر آزاد شد
... ۱۴۰۱/۱۱/۴
ارزهای بلوکه شده ایران در عراق، چین،...

رییس کل بانک مرکزی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه یک سیما درباره وضع بازار ارز توضیحات مفصلی ارایه داد. ‏وی از افزایش 20.5 میلیارد دلاری ذخایر ارزی کشور خبر داد و گفت: هیچ مشکلی برای تامین ارز کالاها نداریم. ‏

مردم دچار مشکلات و گرفتاری اقتصادی...

آیت الله العظمی مکارم شیرازی به بیشتر شدن فاصله طبقاتی میان قشر کارگر و کارمند با اقشار مرفه جامعه اشره کردندو گفتند: کارگران و کارمندان بیشترین مشکلات را دارند، چرا که حقوق آنها ثابت بوده ولی اجناس مدام گرانتر می شوند و آنها نمی توانند هزینه های زندگی خود را با آن مطابقت دهند.

مردم دچار مشکلات و گرفتاری اقتصادی هستند و انتظار دارند
... ۱۴۰۱/۱۱/۲
واکاوی روابط ایران – انگلیس بَرساختی از رویکرد تاریخی
... ۱۴۰۱/۱۰/۲۸
واکاوی روابط ایران – انگلیس بَرساختی از...

نشست «واکاوی روابط ایران و انگلیس در دوران اخیر با نگاهی به واکنش این کشور به اعدام جاسوس انگلیسی در ایران» از سلسله ‏نشست‌های «راه گفتگو» با حضور محسن بهاروند؛ سفیر پیشین ایران در انگلیس و دکتر ابراهیم متقی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران ‏با اجرای محمد خدادی در محل روزنامه اطلاعات برگزار شد. آنچه می‌خوانید، ماحصل این نشست است. خدادی: در این گفتگو بنا داریم ‏به روابط میان ایران و انگلیس بپردازیم و به ‌ویژه واکنش انگلیس به اعدام جاسوس انگلیسی در ایران را مورد کاوش قرار دهیم. ‏

ضعف مسئولان و اختلاس، شکست هر کشوری را...

آیت الله العظمی جوادی آملی: اقتصاد، ستون مملکت است و ملتی که ‏جیبش خالی است گدا نیست، فقیر است و فقیر کسی است که ستون فقراتش شکسته است. کیف و جیب شما ستون شماست. اگر می خواهید آبرومندانه زندگی کنید، باید جیبتان پر باشد نه اینکه حتما سرمایه دار باشید.

ضعف مسئولان و اختلاس، شکست هر کشوری را به دنبال دارد
... ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
باغبانی‌ درمانی معجزه باغبانی در سلامت جسم و روان
... ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
باغبانی‌ درمانی معجزه باغبانی در سلامت...

تماشای درخت‌ها و بازدید از فضاهای سبز و گل ها، نتایج درمانی فوق‌العاده‌ای دارند. برای مثال، بیمارهای بستری در بیمارستان که ‏عمل جراحی را پشت سر گذاشته‌اند و از پشت پنجره به درختان محوطه بیمارستان نگاه می‌کنند سریع ‌تر از بیمارهایی که تحت عمل ‏جراحی قرار گرفته‌اند و در مقابلشان دیوار است، بهبودی حاصل می‌کنند. این دسته از بیمارها نه تنها مدت کوتاه ‌تری را در بیمارستان ‏می‌مانند، بلکه عوارض کمتری دارند و کمتر از مسکن استفاده می‌کنند.‏

مداوای زخم‌های دیابتی و بسته حمایتی

دیابت را بیماری مرموز می نامند و زخم پا از جمله عوارض این بیماری موذی است اما متاسفانه هزینه درمان این عارضه و پانسمان‌های گران قیمت آن، مشمول حمایت برخی بیمه‌ها نیست و بیمارانی که توان مالی خوبی ندارند در نهایت باید به قطع عضو خود رضایت دهند. یک خبر خوب: تخفیف‌ به هر بیمار دیابتی در مراکز دولتی در هر سال.

مداوای زخم‌های دیابتی و بسته حمایتی
... ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
نمایش توانمندی دفاعی ارتش
... ۱۴۰۱/۱۰/۱۱
نمایش توانمندی دفاعی ارتش

جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی ارتش در ادامه بخش عملیاتی رزمایش ذوالفقار 1401 ارتش ، پس از برخواستن از پایگاه نهم شکاری بندر عباس ، اهداف از پیش تعیین شده را در منطقه رزمایش با موفقیت منهدم کنند.

سرپرست جدید روزنامه اطلاعات در استان...

بنا به این گزارش، ضمن تشکر از خدمات سرپرست روزنامه اطلاعات در خراسان رضوی محمد فرید غفاریان و اعطای لوح تقدیر توسط دکتر سیدعباس صالحی نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات ، حکم سرپرستی محسن فرجادی توسط رییس سازمان شهرستان های این موسسه به وی اعطا شد.

سرپرست جدید روزنامه اطلاعات در استان خراسان رضوی
... ۱۴۰۱/۱۰/۸
هوای پاک در «نصف جهان» شاید وقتی دیگر
... ۱۴۰۱/۹/۲۹
هوای پاک در «نصف جهان» شاید وقتی دیگر

‎ ‎سرویس شهرستانها: رسیدگی به پرونده آلودگی هوای شهرهای کشورمان و برنامه ریزی ‏برای کاهش آلاینده‌های سمی هر سال با آغاز فصل سرد قوت می گیرد ولی بعد از آن پرونده ‏آن بی‌هیچ نتیجه ای بایگانی می شود و تکرار این دور باطل تا کنون به جز تهدید سلامت مردم ‏و مرگ زودرس هموطنان نتیجه دیگری نداشته است... ‏

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب