اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

شرکت آریا پلیمر پیشگام
شرکت آریا پلیمر پیشگام

" شرکت آریا پلیمر پیشگام و کسب جایزه طلایی "

مدیر عامل شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام در مورد کسب
جایزه طلایی در مراسم انجمن پارک‌های علم و فناوری آسیا در سال  2016  گفت:


این کنفرانس که هر سال در یکی از کشورهای آسیایی برگزار می شود و چهار شرکت به مرحله نهایی راه می یابند که یک برنده طلایی دارد و در این دوره شرکت دانش بنیان "آریا پلیمر پیشگام" توانست این جایزه را کسب کند.

مهندس محمد علی آبادی فراهانی، ادامه داد: این جایزه فقط متعلق به شرکت ما نیست بلکه افتخاری است برای ایران و نشان می دهد ما می توانیم با امکانات محدود و تلاشی پیگیر و خالصانه، حرفی برای گفتن داشته باشیم و بدرخشیم. او افزود: ایده ما در این جشنواره برنده نشد بلکه شرکت ما و پارک علمی و فناوری ایران برنده این جایزه شده است.

خواص و کاربرد نانو کامپوزیت تولیدی شرکت

مدیر عامل شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام در ادامه به نانو کامپوزیت تولیدی این شرکت برای تولید محصولات پلیمری پرداخت و گفت: این نانو کامپوزیت به محصولات پلیمری مانند پلی پروپیلن، پلی اتیلن و پی.وی.سی. اضافه می شود و مقاومت آنها را تا چندین برابر استاندارد افزایش می دهد.

علی آبادی فراهانی با بیان این که کاربرد محصولات پلی پروپیلن و پلی اتیلن در لوازم خانگی، لوازم خودرو و لوازم ساختمانی است افزود: اصولا مقاومت فیزیکی و مکانیکی محصولات پلیمری همچون لوله های پولیکا در هوای سرد کاهش می یابد و ترد و شکننده می شوند که با افزودن از این نانو کامپوزیت بدون افزایش قیمت در هزینه های تولید، مقاومت آنها افزایش پیدا می کند.

او با اعلام این که این محصول تجاری سازی شده است گفت: این نانو کامپوزیت قابل استفاده در تولید اتصالات و لوله های پلیمری و در و پنجره های پی.وی.سی. است.

 او به توسعه علم نانو پرداخت و گفت: هدف از توسعه علم نانو، افزایش کیفیت زندگی مردم با استفاده بهینه از منابع موجود بدون افزایش قیمت در محصول نهایی و البته افزایش کیفیت آنها است ولی بسیاری از صنایع ما هنوز به روش سنتی کار می کنند و تنها صنایعی از فناوری نانو ذرات در تولید محصولات خود استقبال و استفاده می کنند که دانش بالایی دارند. امیدواریم روزی برسد که ضرورت استفاده از فناوری نانو ذرات و اهمیت آن برای همه تفهیم گردد و صنایع بدنبال جذب این فناوری باشند.

یکی از مشکلات شرکت های دانش بنیان

مهندس محمد علی آبادی فراهانی در ادامه با بیان این که یکی از مشکلات شرکت های دانش بنیان تامین منابع مالی است گفت: پشتوانه شرکت های دانش بنیان پول و سرمایه اولیه نیست بلکه پشتوانه آنها علم و دانش آنها است و برای این که بتوانند طرح های توسعه خود را اجرا کنند نیاز به منابع مالی سهل الوصول دارند.

بهبود خَش پذیری داشبورد خودروها

مدیر عامل شرکت دانش بنیان آریا پلیمر پیشگام، بهبود خش پذیری داشبورد خودروها با استفاده از نانو ذرات، تولید پوشش های خاص برای لوله های انتقال نفت و گاز، افزایش  عمر آسفالت ها به منظور جلوگیری از ترک خوردگی آن در زمستان و تغییر شکل در تابستان را از برنامه های در دست تحقیق این شرکت برشمرد.

 اصفهان – خبرنگار اطلاعات: محمد رضا کلاهدوزان

 اصفهان : خبرنگار اطلاعات، محمد رضا کلاهدوزان، چاپ شده در روزنامه اطلاعات  95/09/04  بازپخش در سایت 96/11/18


فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ   95/09/04  صفحه 10

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب