اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

بهره برداری از بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در اصفهان

" بهره برداری از بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در اصفهان "

چیت چیان وزیر نیرو: ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر امروز نسبت به ابتدای دولت یازدهم ۹/۲ برابر شده است

با حضور وزیر نیرو، بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با ظرفیت ۱۰ مگاوات در محمدآباد جرقویه اصفهان افتتاح و به بهره برداری رسید. این نیروگاه با هزینه ای افزون بر ۵۵ میلیارد تومان و در زمینی به مساحت 20 هکتار توسط بخش خصوصی ساخته شده است. وزیر نیرو در این مراسم گفت: انرژی های تجدیدپذیر در همه جای کشور به فراخور اقلیم و مقتضیات هر منطقه وجود دارد که باید حداکثر استفاده از آنها مورد توجه قرار گیرد.

چیت چیان، تولید برق از زباله های شهری را یکی از بهترین شیوه ها برای حل معضلات زیست محیطی دانست و افزود: ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر امروز نسبت به ابتدای دولت یازدهم ۹/۲ برابر شده است.

چیت چیان وزیر نیرو با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم تنها ۳ تولید کننده بخش خصوصی در مورد انرژی های تجدید پذیر فعالیت می کردند افزود: امروز این عدد به ۴۹۰ تولید کننده رسیده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه نیروگاه های خورشیدی نه آلودگی تولید می کنند و نه گازهای گلخانه ای، گفت: برای شهرهای بزرگ که مشکل آلودگی هوا دارند این نیروگاه ها بسیار مفید خواهد بود.

چیت چیان به فواید دیگر این نیروگاه ها پرداخت و افزود: با بهره برداری از نیروگاه های خورشیدی امنیت لازم برای تأمین انرژی فراهم می شود و در صورتی که خطوط اصلی به هر دلیلی از مدار خارج شود به راحتی جایگزین خواهد شد.

وزیر نیرو گفت: ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری به هر میزان از دیگر مزایای این نیروگاه ها است .

خبرنگار روزنامه اطلاعات اصفهان   محمدرضا کلاهدوزان96/02/07


رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب