----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
25 آبان، نماد فرهنگ مردم استان اصفهان است

25 آبان، نماد فرهنگ مردم استان اصفهان است

25 آبان، نماد فرهنگ مردم استان اصفهان است

مردم شهر اصفهان در 25 آبان سال 61 ، 370 شهید عملیات محرم را در یک روز تشییع کردند


25 آبان، نماد فرهنگ مردم استان اصفهان است و مردم این استان به ویژه جامعه ایثاگران انتظار دارند این روز در تقویم رسمی کشورمان به نام (روز حماسه و ایثار مردم اصفهان) به ثبت برسد.


مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه این فرهنگ را باید به نسل های بعد منتقل کنیم گفت: مردم شهر اصفهان در 25 آبان سال 61 ، 370 شهید عملیات محرم را در یک روز تشییع کردند و در همان روز برای پشتیبانی از جبهه نیرو اعزام کردند؛ به طوریکه امام خمینی (ره) فرمودند:(شما در کجای دنیا می توانید جایی مثل استان اصفهان پیدا کنید. همین چند روز پیش فقط در شهر اصفهان حدود 370 شهید  را تشییع کردند).

 داریوش وکیلی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان برای ثبت روز 25 آبان در تقویم رسمی کشورمان به نام (روز حماسه و ایثار مردم اصفهان) پیگیری های زیادی انجام داده اند و این موضوع در شورای فرهنگ عمومی و همچنین در شورای ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت استان نیز مطرح شده است افزود: مکاتبات زیادی برای ثبت این روز در تقویم رسمی کشور انجام شده است و در تلاش هستیم تا این موضوع محقق شود ولی برای برای ثبت آن باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور به تصویب برسد.

او، گلباران قبور مطهر شهدای عملیات محرم در استان، برگزاری نمایشگاه عکس مستند عملیات محرم در گلستان شهدای اصفهان، رونمایی از کتاب (فرهنگ اعلام شهدای استان اصفهان) را از برنامه های گرامیداشت سالروز 25 آبان در اصفهان برشمرد و گفت: کتاب فرهنگ اعلام شهدای استان اصفهان شامل 3 جلد بوده و تمام اطلاعات شهدای استان از سال 1342 تا 1394 در آن گردآوری شده است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان در ادامه به مرکز فرهنگی - توانبخشی جانباران استان اصفهان که در فضایی به وسعت 5400 متر مربع در حال ساخت است اشاره کرد و افزود: با اعتباری که استان اصفهان و همچنین سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای این طرح تخصیص داده است، این مرکز تا 10 ماهه آینده تکمیل و افتتاح خواهد شد.

وکیلی با بیان اینکه بیشتر خانواده های جانبازان اعصاب و روان از قشر مستضعف هستند و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان تمام تلاش خود را کرده است تا مشکلات این خانواده ها را حل کند افزود: قوانینی در قانون جامع خدمات ایثارگران وجود دارد که در صورت تامین اعتبار و اجرای شدن آن می توان خدمات بیشتر و بهتری به خانواده های ایثارگران و جانبازان ارائه داد.

 او با اشاره به 23 هزار و 500 شهید و 175 شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) استان گفت: تمام خدماتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان به خانواده های شهدای سال های دفاع مقدس استان می دهد به خانواده شهدای مدافع حرم نیز ارائه می دهد و حتی تبعیضی در خدمات رسانی بین خانواده شهدای مدافع حرم ایرانی و فاطمیون وجود ندارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه سالن جدید گلستان شهدای اصفهان با پیشرفت قابل توجهی در حال ساخت است، از نصب سازه هوایی آن تا یک ماهه آینده خبر داد و افزود: با آزادسازی فاز سوم آن، ظرفیت این سالن به 10 هزار نفر افزایش میابد.

  وکیلی با اشاره به اینکه برای تغییر کاربری مکان کنونی خمیه گلستان شهدای اصفهان پیشنهادهای زیادی شده است گفت: بنا نداریم آنرا به یکباره حذف کنیم ولی باید سالن جدید گلستان شهدا ساخته و به بهره بردای برسد تا بتوانم درباره آن تصمیم بگیریم.

اصفهان - خبرنگار اطلاعات: محمد رضا کلاهدوزان 96/8/24

روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

25-آبان حماسه-پاداری

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031