----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
رییس جمهوری در

رییس جمهوری در

گزارش تلویزیونی به مردم :

برنامه ریشه‌کنی فقر مطلق را آغازکرده ایم

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری دیشب در گفتگوی تلویزیونی خود با تسلیت به مردم کرمانشاه به دلیل وقوع زلزله اظهار داشت: امیدوارم دولت و مردم در کنار هم به مردم مرزدار عزیز زلزله‌زده کمک کنند تا آنها از این گذر سخت عبور کنند.

‌و‌ی گفت: از همه آنهایی که دست‌اندرکار کمک به مردم کرمانشاه بودند اعم از مردم، مقامات دولتی، نیروهای مسلح و همه نیروها تشکر می‌کنم. زلزله ۷٫۳ ریشتری در سال‌های اخیر در کشور نداشته‌ایم و این زلزله بسیار شدید بود و چون شب به وقوع پیوست، کار امدادرسانی را سخت‌تر کرد و برق، آب و گاز و راه‌های ارتباطی هم دچار مشکل شد.
وی افزود: اما مردم به هم یاری دادند و امدادگران هم وارد کار شدند و حدود ۲۷۰۰ نفر از زیر آوار نجات یافتند. بیش از ۷۰۰۰ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند. من روز دوم زلزله به منطقه رفتم. مصیبت و مشکلات با این که زیاد بود اما روحیه مردم خوب بود و آنها از مسوولان تقاضای به حق آب و چادر داشتند که به سرعت این نیازمندی‌های اولیه به مردم رسید.


روحانی تاکید کرد: همه پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها ۴۸ ساعته کار می‌کردند و ۱۵۵۰ عمل در ۲۴ ساعت اول انجام شد. وزارت کشور، ستاد بحران، هلال‌احمر، وزارت بهداشت، نیروهای مسلح و مردم بسیار خوب عمل کردند و خوب است صداوسیما خدمات دولت و مردم را با سایر کشورها ازجمله کشورهای اروپایی و آمریکایی مقایسه کنند. من در زلزله رودبار و بم هم بودم و کمک‌رسانی این بار بهتر از دفعات قبل بود و مردم نقص دولت را جبران کردند.

رییس‌جمهوری با بیان این که اکنون در مرحله اسکان موقت هستیم تاکید کرد: دولت اجاره منازل زلزله‌زدگان را پرداخت می‌کند و کانکس‌ها هم به سرعت ساخته می‌شود.

فایل pdf چاپ شده در روزنامه اطلاعات مورخ 96/09/08  صفحه 2

روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

رییس-جمهور سیاسی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.