----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
برگزاری شانزدهمین نشست رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور در اصفهان

برگزاری شانزدهمین نشست رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور در اصفهان

برگزاری شانزدهمین نشست رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور در اصفهان

    
 شانزدهمین نشست رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اصفهان بر گزار شد.


منصور غلامی در شانزدهمین نشست رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمک برای ارتقای تجهیزات دانشگاه‌ها در بودجه سال ۹۷ پیش‌بینی شده که به بازسازی و نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه‌ها کمک خواهد کرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هنوز رقم بودجه‌ای که قرار است به وزارت علوم برای نوسازی تجهیزات دانشگاهی اختصاص یابد مشخص نشده است، گفت: این رقم از محل صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود و تا لایحه بودجه سال ۹۷ به صورت نهایی تنظیم نشود نمی‌توان رقم دقیق آن را قطعی اعلام کرد اما پیش‌بینی می‌شود که این کمک قابل توجه باشد.
وی با اشاره به وضعیت رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور متذکر شد: کاهش تراز علمی دانشگاه‌های ایران را قبول ندارم و تاکنون هیچگونه ارزیابی در این خصوص مشاهده نکرده‌ام؛ بر اساس ارزیابی‌های نهادهای ارزیابی‌کننده بین‌المللی، دانشگاه‌های ما وضعیت خوبی دارند ولی این به معنای توقف در ارتقای سطح علمی نیست.
وی گفت: تا امروز بیش از ۱۰ درصد بودجه ۸ ماهه وزارت علوم هنوز تخصیص پیدا نکرده اما رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت قول تحقق کامل این بودجه را داده است.
گفتنی است، این نشست با حضور سید محمود مدرس‌هاشمی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، مسعود شمس‌بخش مدیرکل حوزه وزارتی، هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران برگزارشد.
همچنین سید احمدرضا خضری دبیر اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر، محمد فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، محمدتقی احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس، سید حسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی، محمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز و محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت از حاضران در این نشست بودند.
علی خاکی صدیق رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، علیرضا عبدالهی‌نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، ابراهیم گشتاسبی‌راد رئیس دانشگاه شیراز نیز در این نشست حضور داشتند.
منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در سفر خود به استان اصفهان پس از حضور در شانزدهمین نشست رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور و دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از دستاوردهای این شهرک بازدید به عمل آورد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از سه محصول فناورانه شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی کرد.
دستگاه وکیوم تراپی زخم مدل Integro، محصول شرکت طب تجهیز پایا است که شامل دستگاه Integro و پانسمان Integro است و با سه مکانیسم جذب ترشحات زخم به لایه جاذب پانسمان، اجازه تبخیر مقداری از ترشحات توسط لایه پلی اورتان و انتقال ترشحات زخم به میزان ۵۰ سی سی به محفظه جمع‌آوری، ترشحات عفونی را از سطح زخم به بیرون هدایت می‌کند.
دستگاه وکیوم تراپی زخم مدل iSimplex دیگر فناوری شرکت طب تجهیز پایا است که امکان درمان زخم را با محلول‌های آنتی سپتیک و یا شستشوی زخم را با نرمال سالین به طور اتوماتیک می‌دهد. این دستگاه دریچه جدیدی را برای درمان زخم‌های مزمن و عفونی باز می‌کند، همچنین تکرر و زمان شستشوی زخم در برنامه دستگاه قابل تنظیم است و بعد از آن بدون نیاز به حضور پرسنل پزشکی، شستشوی زخم توسط دستگاه انجام می‌شود.
فلورید منیزیم، محصول شرکت رایکا صنعت افرند نیز توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی شد.
از طرفی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اولین همایش تجلیل از خیرین دانشگاه اصفهان با اشاره به کار خیر و نیکو نیز اظهارداشت: در طول تاریخ همواره همت‌های بلند، چاره‌ساز و ماندگار بوده است و نام خیران همیشه در تاریخ ماندگار خواهد بود.
منصور غلامی افزود: در حوزه آموزش عالی از رویکرد اعمال خیر در ساخت دانشگاه‌ها خرسند هستیم؛ همت‌های عالی خیران در امور آموزشی کمک می‌کند تا مشکلات دانشجویان کاسته شود.
در همین رابطه ، معاون توسعه و منابع انسانی استاندارکه بجای استاندار در این نشست حضور یافته بود گفت: در استان اصفهان ۱۰۰۰ خیریه وجود دارد که از آن تعداد ۵۰۰ خیریه فعال هستند و حدود ۲۰ درصد آنها به طور جدی
فعالیت می کنند.
حسین سیستانی با بیان اینکه اصفهان در زمینه علم و فناوری سرآمد است، افزود: با تکیه بر روح خود باوری همه مردم اصفهان در بسیاری از زمینه ها فعالیت های بسیار و ثمر بخشی داشته اند.
در همین رابطه، آیین کلنگ‌زنی مرکز خدمات روانشناسی، مرکز رشد واحد فناوری، مرکز آموزش‌های الکترونیکی و مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه اصفهان نیز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
ساختمان دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه اصفهان نیز توسط وزیر علوم افتتاح شد؛ پروژه ساخت این ساختمان هزینه‌ای بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال دربرداشت که در زمینی به مساحت ۱۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع واقع شده است.


اصفهان خبرنگار اطلاعات: نفیسه یزدانی 96/09/11


فایل  pdf  چاپ شده در روزنامه اطلاعات 96/09/11  صفحه  9


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

علمی دانشگاه

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031