----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
اصفهان میزبان بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی حوزه ی سه کشور

اصفهان میزبان بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی حوزه ی سه کشور

اصفهان میزبان بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی حوزه ی سه کشور

بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی حوزه ی سه کشور با حضور قصه گویان برتر شش استان ،  20 تا 22 آذر به میزبانی اصفهان برگزار می شود .
حضور پدربزرگ ها و مادربزرگ های قصه گو در این دوره از جشنواره تفاوت اساسی جشنواره امسال نسبت به دوره های گذشته.
رضا قمرزاده معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با بیان این مطلب گفت :  پایه و اساس بخش قصه گویی در کانون ها کتاب است و در 1000 مرکز کشوری کانون شامل مراکز ثابت ، سیار و پستی اولویت ها با  کتاب خوانی است .

به گفته وی قصه گویی بهترین و مهم ترین ابزار تربیتی است که در فرهنگ ما جایگاه ویژه ای دارد .
او حضور پدربزرگ ها و مادربزرگ های قصه گو در این دوره از جشنواره را تفاوت اساسی جشنواره امسال نسبت به دوره های گذشته عنوان کرد و افزود: 473 پدربزرگ و مادر بزرگ در جشنواره امسال شرکت کرده اند .

قمرزاده  از حضور نوجوانان قصه گو برای نخستین بار در جشنواره بیستم خبر داد و گفت : سه هزار و 173 نوجوان قصه گو  امسال در جشنواره حضور دارند .
 به گفته وی در بخش بین الملل نیز آثار در دست داوری است و پیش بینی می شود 10 اثر برتر به مرحله نهایی راه پیدا کنند . قمرزاده با تاکید بر اینکه برای برگزاری منطقه ای جشنواره قصه گویی 5 حوزه کشوری مشخص شده است افزود : تا کنون 736 جشن قصه گویی در شهرستان های کشور برگزار شده است که 80 هزار مخاطب از آن بهره مند شده اند .
 قمرزاده با تاکید بر اینکه 184 قصه گوی برتر شهرستانی از 5 حوزه کشور به جشنواره قصه گویی کشور راه می یابند ادامه داد : در بخش داستان با موضوع رضوی و مقاله نیزدر مجموع 252 اثر  به دبیرخانه ارسال شده است .

مهدی قربانی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان نیز با بیان اینکه اصفهان میزبان قصه گویان از استان های بوشهر ، خوزستان ، فارس ، چهارمحال و بختیاری ، اصفهان و کهکیلویه و بویراحمد خواهد بود افزود : در حاشیه این جشنواره دو نشست تخصصی ویژه مربیان کانون ها و فعالان آموزش و پرورش برگزار می شود .

او یادآور شد : در جشنواره قصه گویی حوزه سه کشور 45 نفر به رقابت می پردازند .


خبرنگار اطلاعات – اصفهان نفیسه یزدانی 96/9/18


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

ادبیات جشنواره

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031