اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

معرفی کتاب : اینشتین و مذهب
معرفی کتاب : اینشتین و مذهب

" علم بدون مذهب لنگ است و مذهب بدون علم کور "

کتاب: اینشتین و مذهب

نوشته ماکس یامر ، ترجمه شهرام تقی‌زاده انصاری

قطع رقعی،‌ چاپ اول، 144 صفحه - 8000 تومان، از انتشارات موسسه اطلاعات.


پروفسور ماکس یامر در آلمان متولد شده و در رشته‌های فیزیک و فلسفه در دانشگاههای وین و هاروارد تحصیل و تدریس و تحقیق کرده است. او ابتدا در رشته «طیف‌شناسی مولکولی» تخصص گرفت تا بتواند بهتر مشغول مطالعات اساسی فیزیک شود، سپس تحقیقات وسیعی درباره تکامل و توسعه فیزیک جدید از نظر تاریخی و فلسفی کرد که به زبان‌های متعدد ترجمه شده است.

ماکس یامر سال 1993 بنا به دعوت وزیر فرهنگ براندنبورگ، در خانه انیشتین درباره احساس مذهبی انیشتین سخنرانی کرد و با تحقیقات بعدی خود درباره «ملازمت تئوری دمای فیزیکی و مذهب » آن را به‌صورت کتاب فعلی درآورد که در نوع خود کم‌نظیر است.

در بخشی از مقدمه مؤلف آمده است: « هیچ شکی نیست که آلبرت انیشتین با آثار علمی خود در تکامل علم فیزیکی تأثیر بسزایی داشته و با کمک تئوری نسبیت خود، تصویر جهان را از نظر فیزیکی و فلسفی در قرن ما به‌کلی تغییر داده است. به این جهت تعجب‌آور نیست که چرا کتاب و مقالات علمی بسیار مفصلی درباره زندگی و آثار فیزیکی و فکری انیشیتن برای مطالعه و تحقیق نوشته شده است، ولی متأسفانه به قسمتی از زندگی فکری او یعنی « نظر او درباره مذهب و جوهر احساس مذهبی آفرینش» کمتر توجه شده است...»

فایل pdf چاپ شده در روزنامه اطلاعات مورخ 96/09/22  صفحه 1


برای تهیه این کتای، می توانید با دفتر نمایندگی روزنامه اطلاعات اصفهان تماس حاصل فرمایید.

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب