----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز به کار کرد

معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز به کار کرد

معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز به کار کرد

معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با شروع فعالیت ،   پیشگیری از آسیب های اجتماعی  همچون اعتیاد ، سلامت روان ، طلاق ، حاشیه نشینی شهرها و مشکلات محیط های دانشجویی را از اولویت های  برنامه های خود  می داند .
75 درصد عوامل اثر گذار بر سلامت بیرون از حوزه خدمات بهداشتی ، بیمارستانی دارویی است
دکتر شاهمرادی معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این مطلب گفت : بر اساس دستور وزیر از  دو ماه پیش این معاونت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان راه اندازی شده است . او با بیان اینکه  ساختار معاونت اجتماعی شامل  کارگروه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد ، مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت ، دبیرخانه شورای سیاست گذاری سلامت استان ، سازمان های مردم نهاد سلامت و خیرین و موسسات خیریه سلامت است ادامه داد : 75 درصد عوامل اثر گذار بر سلامت بیرون از حوزه خدمات بهداشتی ، بیمارستانی دارویی است .
 وی با تاکید بر اینکه آسیب های اجتماعی رو به تزاید و آمارها نگران کننده است افزود : معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  پیشگیری از آسیب های اجتماعی  همچون اعتیاد ، سلامت روان ، طلاق ، حاشیه نشینی شهرها و مشکلات محیط های دانشجویی را در اولویت دارد .

دکتر عقدک مدیر معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان نیز با بیان اینکه در طرح تحول نظام سلامت بر استفاده از همکاری و هماهنگی بین بخشی و توانمند سازی و مشارکت مردم در حوزه سلامت تاکید شده  است گفت : اگر می خواهیم سلامت را به معنای واقعی در جامعه داشته باشیم باید دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با حضور متفکرین ، اساتید و منتقدین تشکیل شود و با برنامه ریزی از سوی اعضا هدفگذاری ها مشخص شود .
 او با اشاره به فعالیت کارگروه سلامت استان گفت : شاید یکی از دلایلی که گفته می شود این کارگروه در حد انتظار عمل نکرده این است  که نگاه جامع  به این مهم که باید همه سیاستها در راستای سلامت باشند وجود ندارد  .

او افزود : بسیاری از اعضای این کارگروه که از نهادهای دولتی هستند  فکر می کنند ما وظایف خودمان را بر عهده آنها می گذاریم در صورتی که این تفکر اشتباه است .

به گفته وی مدیریت عالی استان که رییس این کارگروه است باید با یک بررسی مشخص کند آیا ساختار مشکل دارد یا اینکه اعضای این کارگروه به وظایف شان عمل نمی کنند که نتوانسته ایم به صورت کامل اثرگذار باشیم .


اصفهان خبرنگار اطلاعات : نفیسه یزدانی 96/10/02


فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  96/10/09   صفحه 9

روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

علمی-و-پزشکی

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031