----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
اینجا عشق حرف اول را می‌زند

اینجا عشق حرف اول را می‌زند

اینجا عشق حرف اول را می‌زند

قبل از اصل مطلب:
׳׳عباس موحدی نجف آبادی׳׳ از رزمندگان و جانبازان جنگ تحمیلی است که با توجه به شغل و ماموریت پدر در سال 1343 درآبادان به دنیا آمد، اما دوران نوجوانی و جوانی خود را در نجف آباد اصفهان سپری کرد. او در زمستان سال 1360 راهی جبهه شد و همراه با دیگر نیروهای جهاد سازندگی، بویژه رزمندگان لشکر 8 نجف اشرف، تا پایان جنگ جضوری فعال در جبهه‌ها داشت. موحدی حدود پنج سال از بهترین دوران جوانی‌اش را در جبهه‌های نبرد گذراندو در عملیاتهای مختلف شرکت کرد و بارها مجروح شد و به درجه جانبازی نائل آمد.
در این گفت‌وگو عباس موحدی نجف آبادی به روایت خاطراتش از ׳׳عملیات فتح المبین׳׳ پرداخت و از رشادتهای شگفتی ساز رزمندگان گفت...


کوله آرپی‌جی
از بازگشت نیروها از تنگه چزابه به مقر تیپ نجف اشرف مدت زیادی نگذشته بود که فرماندهی گردان دستور سازماندهی نیروها را صادر کرد تا برای عملیات بزرگی آماده شویم. نیروهای تشکیل دهنده گردان از رزمندگان ساکن شهرستان لنجان بودند و فقط من به همراه 18 نفر دیگر از بچه‌های نجف آباد در میان آنها حضور داشتیم.

شور و هیجان زیادی در میان رزمندگان وجود داشت و خبر ادغام رزمندگان تیپ 55 هوابرد شیراز با نیروهای تیپ نجف اشرف از عملیات بزرگ و مهمی حکایت می‌کرد.
من روزهای پایانی سال 1360 را با آموزشهای نظامی پشت سر می‌گذاشتم و همچنین آماده انجام مراسم تحویل سال نو دور از خانه و خانواده بودم که خبر حمله نیروهای عراق به مواضع رزمندگان در منطقه عملیاتی ׳׳شوش׳׳ اعلام شد و باخبر شدیم که نیروهای دشمن به  محض آگاهی از عملیات رزمندگان در منطقه شوش و دزفول برای به تاخیر انداختن حمله نیروهای ایرانی حمله و پیشروی خود رادر دو منطقه آغاز کرده بودند. در حمله نیروهای ارتش صدام بود که تعدادی از رزمندگان ارتش که در خط پدافندی مستقر بودند به شهادت رسیدند و عده‌ای هم به اسارت دشمن درآمدند.

بنابراین به محض حمله نیروهای دشمن، فرمانده گردان دستور حرکت هرچه سریعتر نیروها را به منطقه صادر کرد و رزمندگان سوار بر خودروهای تویوتا وانت راهی منطقه شدند و با رسیدن ما به منطقه و تاریک شدن هوا پای پیاده به سمت خط پدافندی ارتش که به تصرف نیروهای دشمن درآمده بود، به راه افتادیم.

یک ساعتی در میان دشت پیشروی کردیم که یکدفعه نیروهای دشمن متوجه حضور رزمندگان شدند و به یکباره آتش و گلوله بود که به سوی ما روانه شد.

برای خواندن ادامه مطالب لطفا بر روی فایل pdf  خط زیر کلیک نمایید

فایل  PDF  چاپ شده در مجله اطلاعات هفتگی   96/09/29   صفحه  16     ادامه مطالب در صفحات    17    و     65


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

مجله-اطلاعات-هفتگی حماسه-پایداری

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031