اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

فعالیت ۴ مرکز پژوهشی تقاضا محور در دانشگاه اصفهان
فعالیت ۴ مرکز پژوهشی تقاضا محور در دانشگاه اصفهان

" فعالیت ۴ مرکز پژوهشی تقاضا محور در دانشگاه اصفهان "

دانشگاه اصفهان ۴ مرکز پژوهشی تقاضامحور رستا (حوزه اجتماعی)، خیرماندگار، امنیت پژوهشی و ابتیک و لیزر را راه‌اندازی کرده است و هم اکنون ۳۰۰ طرح پژوهشی در این دانشگاه در دست اجرا است.
دکتر امیر رحیمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان با اعلام این که قدمت انجام پژوهش‌های سازمان یافته در کشور ما ۲۵ سال است گفت: نخستین مقاله علمی پژوهشی ۳۰۰ سال قبل در جهان منتشر شده است که نشان از فاصله ما با جهان است.

او با تاکید بر اینکه کیفیت بخشی پژوهش‌ها را از سال ۸۴ در دانشگاه اصفهان آغاز کرده‌ایم ادامه داد: برای اینکه اعضای هیات علمی هم در پژوهش‌ها نقش داشته باشند از هر کدام برنامه پنج ساله به عنوان نقشه راه تحقیقاتی خواستیم تا در پایان این زمان در رشته‌های مختلف متخصص داشته باشیم.‏
به گفته وی در گذشته به دلیل آیین‌نامه اشتباه که ما پیش روی هیات علمی گذاشته بودیم آنها در هر مجله بی‌کیفیت مقاله چاپ می‌کردند. رحیمی ادامه داد: پس از مشاهده این وضع مجلات علمی را دسته‌بندی کردیم و با تهیه لیستی از مجلات بی‌کیفیت این امور را ساماندهی کردیم.

او با تاکید بر اینکه این ساماندهی بعد از ۳ سال تاثیر مناسب خود را نشان داد گفت: در این مدت بیش از ۷۰ مقاله در ۱۰ درصد مجلات استاندارد دنیا چاپ شد.
وی با بیان این که بیشتر مقاله‌های دانشگاه اصفهان در حدود ۸۰ درصد آنها در سال ۲۰۱۷ در دو چارک اول مجلات دنیا چاپ شد افزود:دانشگاه اصفهان پژوهشکده محیط‌زیست دارد و اکنون فعالیت‌‌های تحقیقاتی در حوزه آب در دست انجام است. ‏
رحیمی بودجه پژوهشی دانشگاه را امسال ۲۶ میلیارد تومان پیش‌بینی کرد و گفت: این رقم نسبت به پارسال دو برابر شده است.او با اشاره به اینکه از ۳ سال پیش برخورد با تخلفات پژوهشی را در دانشگاه آغاز کردیم یادآور شد: تا امروز ۷۰ پرونده تخلف پژوهشی در این دانشگاه ثبت شده است.‏

اصفهان خبرنگاراطلاعات: نفیسه یزدانی


فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  96/09/30   صفحه  11

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب