----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از یو سی اف اصفهان

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از یو سی اف اصفهان

تبدیل اورانیوم غنی شده به سوخت در یو سی اف اتفاق می افتد.

رییس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فردا از کارخانه فرآوری اورانیوم اصفهان (یو سی اف) بازدید می کنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری افزود: این بازدید در راستای گزارش هفتم وزارت امور خارجه درباره برجام و برای تکمیل گزارش چهارم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است.
وی اظهار داشت: گزارش چهارم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در راستای گزارش های هفتم و هشتم وزارت امور خارجه خواهد بود، ما گزارش هفتم را بررسی کردیم و منتظر گزارش هشتم این وزارتخانه هستیم تا گزارش چهارم کمیسیون را به مجلس ارایه کنیم.عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: گزارش هشتم وزارت امور خارجه درباره روند اجرای برجام ۲۶ دی ۹۶ به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تقدیم‌می شود.
ذوالنوری درباره عملکرد و کار یو سی اف گفت: کار یو سی اف این است، زمانی که اورانیوم را کشف و آسیاب و وارد حوضچه های اسید سولفوریک می کنیم، اکسید اورانیوم با اسید سولفوریک ترکیب و کیک زرد تولید می شود سپس کیک زرد را در مراکز فرآوری و تبدیلی‌می آوریم.
وی همچنین با بیان این که یو سی اف یک صنعت تبدیلی است، اظهار داشت: این کیک زرد را ما به تترافلوراید اورانیوم یو اف ۴ یا هگزافلوراید اورانیوم یو اف ۶ تبدیل می کنیم ، سپس این یو اف ۶ را غنی سازی می کنیم.
نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: حتی تبدیل اورانیوم غنی شده به سوخت در یو سی اف اتفاق می افتد.
ذوالنوری با یادآوری این که یو سی اف از حلقه های مهم چرخه سوخت ایران است، افزود: بنا داریم فردا از روند این اقدامات، میزان و تنوع فعالیت های یو سی اف بازدید کنیم و ببینیم که آیا نسبت به قبل از برجام تغییراتی داشته است یا خیر؟

‌سرویس سیاسی – اجتماعی

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ   96/09/12  صفحه 2

 

روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

سیاسی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.