اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

معرفی کتاب: قرآن عقل الله
معرفی کتاب: قرآن عقل الله

" انتشارات اطلاعات منتشر کرد "

کتاب حاضر در دو فصل کلی 1ـ مباحث نظری 2ـ تفسیرها به قلم آمده و حاوی مباحث متنوعی با عناوین زیر است: درباره وحی، قرآن اعتباری یا حقیقی؟ قرآن و فلسفه، مسئله پیش‌فرض‌ها و قرآن عقل‌ الله.

کتاب: قرآن عقل‌ الله .  نوشته کریم فیضی
قطع رقعی، چاپ دوم ، 528 صفحه ، 30000 تومان از انتشارات موسسه اطلاعات.

در بخش تفاسیر، تفسیر سوره حمد در سه بخش صورت گرفته است. تفسیر آیت‌الکرسی، تفسیر آیه نور، تفسیر آیات سوره یاسین و سوره حشر، تفسیر سوره علق و سوره قدر و سوره عصر از دیگر مباحث این بخش است.
دکتر دینانی در این کتاب برای نخستین‌بار پیرامون عقلانیت قرآن نظریات تازه‌ای ابراز کرده و به‌طور خاص درباره مقطّعات قرآن دیدگاهی منحصر به‌ فرد بیان کرده است.
استاد دینانی در مقدمه‌ای عالمانه، نگاه خویش به عقلانیت قرآن را به تفصیل بیان کرده و با توضیحاتی استوار نشان می‌دهد که در جهان امروز چگونه می‌توان از قرآن کریم استفاده کرد و به چه صورتی می‌توان با بهره‌مندی از قرآن بر بحران‌های معرفتی فایق آمد.

تاکید و تمرکز بر مسئله معنا و بنیادهای معنایی نشان‌دهنده جایگاه خطیر معناست که هم در قلم دکتر دینانی و هم در مقدمه مؤلف مورد تامل و تاکید و موشکافی قرار گرفته است.


برای خرید این کتاب، می توانید با دفتر نمایندگی روزنامه اطلاعات اصفهان تماس حاصل فرمایید.

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب