----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
ریس کمیته ملی المپیک

ریس کمیته ملی المپیک

امروز انتخاب می شود

انتخابات کمیته ملی المپیک امروز برگزار خواهد شد تا تکلیف ۱۱ کرسی این کمیته مشخص شود.
به گزارش "ورزش سه"، انتخابات کمیته ملی المپیک را می توان بزرگترین انتخابات ورزشی در ایران نامید.

این کمیته در کنار وزارت ورزش جزو نهادهای تصمیم ساز برای ورزش کشور هستند؛ اما تفاوت این جاست که برخلاف وزارت ورزش که متولی آن از سوی رئیس دولت معرفی می شود، در کمیته ملی المپیک تکلیف همه پست ها از طریق انتخابات روشن می شود.
امروز  از ساعت ۱۴ انتخابات کمیته ملی المپیک در شرایطی برگزار می شود که هر عضو از مجمع این کمیته باید نام ۱۱ نفر منتخب خود را برای پست های ریاست، دبیرکلی، نواب رئیس، خزانه دار و هیات اجرایی روی برگه رای بنویسد.

عصر امروزاز تیم جدید مدیریتی کمیته ملی المپیک برای ۴ سال آینده رونمایی خواهد شد و ۱۱ نفر می توانند کار خود را برای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک ۲۰۲۰ استارت بزنند. باید دید از ۲۹ نفری که تا قبل از مجمع امروز در انتخابات کاندیداها هستند، کدام افراد آرای بیشتری کسب می کنند.
شرایط انتخابات کمیته ملی المپیک برای پست ریاست طوری پیش رفت که از همان یک ماه قبل می شد ریس جدید را حدس زد.

سیدرضا صالحی امیری، سرپرست سابق وزارت ورزش با نظر دولت به انتخابات کمیته ورود کرد و همین مساله سایر افراد علاقه مند به این پست را از ورود به انتخابات دلسرد کرد.

تنها رقیب صالحی امیری روی کاغذ محمود خسروی وفا است که او هم اعلام کرده وقتی از حضور رقیبش در انتخابات اطمینان حاصل کند، انصراف خواهد داد. بدین ترتیب حساسیتی در انتخابات پست ریاست کمیته ملی المپیک وجود ندارد و صالحی امیری قطعا ازامروز جانشین کیومرث هاشمی خواهد شد.
یکی از پست های مهم و کلیدی در کمیته ملی المپیک دبیرکلی به حساب می آید. به دلیل حساسیت این کرسی، در این دوره سخت گیری های لازم برای ورود کاندیدا صورت گرفت. حتی از ۵ نامزد سمت دبیرکلی آزمون زبان انگلیسی گرفته شد و در نهایت هر ۵ نفر یعنی علی مرادی(ریس فدراسیون وزنه برداری)، شاهرخ شهنازی(دبیرکل فعلی کمیته ملی المپیک)، مهدی علی‌نژاد(ریس فدراسیون ووشو)، صادق فرجی(ریس فدراسیو کاراته) و محمد درخشان(ریس فدراسیون جودو) تایید شدند تا امروز شاهد رقابت داغی برای رسیدن به پست دبیرکلی باشیم. باید دید از بین ۴ رییس فدراسیون و شاهرخ شهنازی مجمع کمیته ملی المپیک به کدام فرد اعتماد می کند. در هفته های اخیر شاهد رایزنی های گسترده ای از سوی نامزدهای دبیرکلی بودیم.

سرویس ورزشی

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  96/10/25   صفحه 14 


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

ورزشی

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031