اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

شرکت دانش بنیان مهندسی فناورپویا سپاهان
شرکت دانش بنیان مهندسی فناورپویا سپاهان

" دستگاه وکیوم تراپی برای درمان زخم ، توسط شرکت فناور پویا سپاهان ساخته شد "

ساخت دستگاه وکیوم تراپی در انحصار چند کشور جهان است اما یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی ،تولید و عرضه به بازار کشور شده است .
مهندس سید احمد حسینی مدیرعامل شرکت دانش بنیان مهندسی فناور پویا سپاهان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان درباره این دستگاه گفت: وکیوم تراپی یک پروتکل درمانی برای درمان زخم، بدون استفاده از دارو و فقط بر اساس فیزیولوژی بدن است که در دهه ۹۰ میلادی در کشورهای توسعه یافته استفاده از آن آغاز شد.


او با اشاره به اینکه این روش درمانی برای انواع زخم ها و به ویژه زخم های ناشی از دیابت کاربرد دارد تصریح کرد: سالانه بیش از یک میلیون عضو ناشی از زخم های بیماران دیابتی که غیر قابل علاج است، قطع می شود که این روش درمان می تواند این آمار را کاهش دهد.
وی با تاکید بر اینکه در نگاه اول همه فکر می کنند بهره مندی از این روش درمان هزینه بالایی دارد یادآورشد: هزینه ها در طول درمان با وکیوم تراپی ۴۰ درصد کمتر از روش های دیگر است.


مهندس حسینی با انتقاد از اینکه این پروتکل درمانی اگر در بیمارستان های دولتی انجام شود تحت پوشش بیمه ها قرار می گیرد و درصورتی که در مراکز درمانی خصوصی انجام شود بیمه ها قبول ندارند و بسیاری از مراکز درمانی خصوصی به همین دلیل از این شیوه درمانی استفاده نمی کنند، گفت: فقط سه شهر اصفهان، تهران و مشهد بیمارستان ها بیماران را با این  پروتکل درمانی مداوا می کنند. ما در کشور نیازمند تربیت متخصص یا درمانگر زخم با وکیوم تراپی هستیم.


وی افزایش سه برابری سرعت بهبود زخم ها را ویژگی مهم این شیوه درمانی دانست و افزود: دستگاه وکیوم تراپی تولید شده شرکت ما توسط رییس جمهور در شهرک علمی و تحقیقاتی رونمایی شده است.

حسینی با بیان اینکه وقتی به مسوولان کشور پیشنهاد دادیم با توجه به ویژگی های منحصربفرد این شیوه درمان، برای ترویج آن  دستورالعملی ابلاغ کنند ادامه داد: آنها به ما گفتند برای فرهنگ سازی، دستگاه های وکیوم تراپی را بدون هزینه به مراکز درمانی بدهید اما متاسفانه شرکت های دانش بنیان که برای تولید دستگاه باید هزینه کنند توان ارایه رایگان آن را به بیمارستان ها ندارند.


او قیمت دستگاه های مشابه خارجی را ۴۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: ما با یک چهارم این قیمت این دستگاه را تولید کردیم.
وی پیشنهاد کرد: سیستم آموزشی درمانی کشور در واحدهای درسی دانشگاهی اقدام به معرفی پروتکل وکیوم درمانی کند.
حسینی خاطر نشان کرد: هم اکنون بسیاری از تخت های بیمارستان دولتی برای مداوای یک زخم اشغال شده است در صورتی که اگر مراکز خصوصی بتوانند این خدمت را تحت پوشش بیمه قرار دهند می توانند درمان این بیماران را در منازل بر عهده گیرند.


اصفهان :  نفیسه یزدانی ، چاپ شده در روزنامه اطلاعات  95/10/06  بازپخش در سایت 96/11/114

   چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  95/10/06   صفحه 4

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب