----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
استاندار اصفهان : اصفهان ظرفیت میزبانی جشنواره های بین المللی را دارد

استاندار اصفهان : اصفهان ظرفیت میزبانی جشنواره های بین المللی را دارد

استاندار اصفهان : اصفهان ظرفیت میزبانی جشنواره های بین المللی را دارد

آیین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با اکران فیلم هایلایت و با حضور عوامل این فیلم در سینما فلسطین اصفهان برگزار شد .
اصفهان در گذشته خود در هنرهای مختلف صاحب مکتب و سبک بوده است
 استاندار اصفهان در آیین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در اصفهان با بیان اینکه هیچ کس بر این موضوع که باید بر روی هنر سرمایه گذاری شود تردید ندارد گفت : اصفهان در گذشته خود در هنرهای مختلف صاحب مکتب و سبک بوده است و این خطه و استان  و مردمانش جز پیشگامان و پیشتازان هنری در ایران ، منطقه و دنیا هستند . او با تاکید بر اینکه گاهی به  کارهایی دست می زنیم  که خودمان برای خودمان محدودیت ایجاد می کنیم ادامه داد : با این کار از خصیصه هاو نکات  مثبت فاصله می گیریم . وی با بیان اینکه من به عنوان استاندار از هر کارو اقدام هنری که می تواند به پیشتاز شدن اصفهان نه تنها در ایران بلکه در جهان کمک کند حمایت می کنم افزود : باید اصفهان به جایگاهی تبدیل شود که جشنواره های بین المللی بزرگ را میزبانی کند و باید نقش خودمان در دنیا به عنوان پیشتاز در عرصه فرهنگ و هنر را بازیابی کنیم .
به زودی 15 سالن سینما به ظرفیت موجود اضافه می شود
 حجه الاسلام انصاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه در استان اصفهان 33 سالن سینما فعالیت می کند که بعد از تهران ، اصفهان به لحاظ شمار صندلی و سینما رتبه دوم را دارد گفت : طرح توسعه سالن های  سینما  به 6 سال اخیر باز می گردد . به گفته وی به زودی 15 سالن سینما به ظرفیت موجود اضافه می شود که با تحقق آن در سال  97  در بخش توسعه فضای سینمای استان سال درخشانی خواهیم داشت . او با تاکید بر اینکه این هشتمین دوره از جشنواره فیلم فجر است که در اصفهان برگزار می شود گفت : 13 فیلم جشنواره فجر و 5 فیلم کودک و نوجوان در دو سینما به نمایش گذاشته  می شود .

اصفهان  خبرنگاراطلاعات : نفیسه یزدانی

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  96/11/17   صفحه 10


نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031