----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
حیات اصفهان در گرو زنده‌‌نگهداشتن زاینده‌رود است

حیات اصفهان در گرو زنده‌‌نگهداشتن زاینده‌رود است

حیات اصفهان در گرو زنده‌‌نگهداشتن زاینده‌رود است

اعضای شورای شهر اصفهان در بیست و یکمین جلسه شورای شهر بر احیای زاینده‌رود تاکید کردند و از نمایندگان خواستند در بودجه سال ۹۷ برای تحقق این خواسته تلاش کنند.
معین رییس شورای شهر اصفهان گفت: ادامه حیات شهر اصفهان وابسته به احیا و زنده‌نگه‌داشتن زاینده‌رود است که متاسفانه به دلیل بی‌نظمی‌ها و نبود مدیریت مناسب زاینده‌رود خشک شده و این رودخانه از فصلی‌بودن نیز خارج شده است.

شما لایحه‌ها را دقیقه ۹۰ به شورای شهر ارسال می‌کنید و انتظار دارید در کمترین زمان بررسی شود

او با تاکید بر اینکه بالاخره نظام و مجموعه حکومت و دولت به خاطر حفظ حیات در این منطقه مجبور می‌شوند آب زاینده‌رود را تامین کنند، ادامه‌داد: پس چه بهتر این اتفاق زمانی رخ دهد که خسارت کمتری را شاهد هستیم.
وی با بیان این‌که در دولت گذشته درباره انتقال آب به حوضه زاینده‌رود مطالعاتی انجام شده است:‌ افزود: این طرح راه‌حل مناسبی برای تامین آب حوضه زاینده‌رود است تا مشکلات کمتر شود.
رییس شورای شهر اصفهان در ادامه خطاب به نماینده شهرداری گفت: شما لایحه‌ها را دقیقه ۹۰ به شورای شهر ارسال می‌کنید و انتظار دارید در کمترین زمان بررسی شود،‌در صورتی که اعضای شورای شهر باید با دقت این لوایح را بررسی کنند.
در این جلسه لایحه پیشنهاد افزایش عوارض ارزش افزوده در کاربری‌های غیرتجاری که مورد استفاده تجاری قرار می‌گیرند به تصویب رسید.
کوروش محمدی عضو شورای شهر اصفهان نیز با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌های جدی که در شهر با آن روبرو هستیم کارتن‌خوابی است گفت: سالهاست شهرداری در موضوع سلامت اجتماعی هزینه می‌کند اما به دلیل هدفمند‌بودن شاهد خروجی قابل ملاحظه در کنترل آسیب‌های اجتماعی نبودیم.
او خبر از راه‌اندازی مرکز آموزش اشتغال و توانمندسازی زنان و مردان کارتن‌خواب، متکدی و آسیب‌دیده در شهر اصفهان داد و افزود: در این راستا گرمخانه زنان به صورت موقت در شهر افتتاح می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه هفته گذشته در تذکری بیان کردم که چرا خط اتوبوسرانی برای مردم منطقه محروم حصه وجود ندارد اضافه‌کرد: متاسفانه تاکنون این تذکر هیچ پاسخی نداشته است و با اینکه دو بار با معاون حمل و نقل ترافیک صحبت کرده‌ام ایشان هیچ پاسخی درباره نتیجه این پیگیری نداده‌اند. او یاد‌آور شد: اگر مدیری توانایی کارکردن ندارد استعفا دهد.


اصفهان خبرنگار اطلاعات: نفیسه یزدانی


فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ   96/11/11  صفحه  10

روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

شورای-شهر شهر

نظر کاربران در مورد اخبار: