----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
موزه دفاع مقدس استان اصفهان افتتاح شد

موزه دفاع مقدس استان اصفهان افتتاح شد

موزه دفاع مقدس استان اصفهان افتتاح شد

بخش نهایی فاز اول موزه دفاع مقدس استان اصفهان در هفته دفاع مقدس سال 1397 به بهره برداری می رسد
همزمان با افتتاح موزه دفاع مقدس 10 استان کشور،‌ بخش نخست از فاز اول مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان اصفهان نیز توسط رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.  
استاندار اصفهان در این مراسم با بیان اینکه مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان اصفهان در زمینی به وسعت 22 هزار متر مربع و در 3 فاز  در حال ساخت است گفت: فاز اول آن 8 هزار متر مربع زیربنا دارد که شامل سالن نمایش با ظرفیت 450 نفر، گالری ها و فضاهای جانبی است. دکتر محسن مهرعلیزاده افزود: این موزه به تکنولوژی های روز دنیا مجهز است و می تواند توانایی ها و ویژگی های دفاع مقدس را با زبان تکنولوژی های روز و به نحو مطلوب ارائه دهد.
او با بیان اینکه ساخت فاز نخست موزه دفاع مقدس استان اصفهان در 3 مرحله طراحی شده است گفت: تاکنون برای فاز اول این موزه حدود 17 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل آن به حدود 15 تا 20 میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.
 وی افزود: اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل آن تامین شده که 12 میلیارد تومان آن از محل اعتبارات دولتی است.
بهره برداری از فاز اول موزه دفاع مقدس اصفهان در سال آینده
 استاندار اصفهان با بیان اینکه بخش دوم از فاز اول موزه دفاع مقدس استان اصفهان در سوم خرداد سال آینده و در سالروز آزادسازی خرمشهر و بخش نهایی فاز اول در هفته دفاع مقدس سال 1397 به بهره برداری می رسد گفت: با توجه به اعتبارات تخصیص داده شده و تلاش مسوولان امیدواریم این پروژه 20 ساله، سال آینده افتتاح شود.
مهرعلیزاده افزود: فاز دوم این موزه شامل محوطه و فاز سوم شامل پارکینگ طبقاتی است. به گفته وی، موزه های جنگ در دنیا یکی از مراکز گردشگری محسوب می شوند.
 در این مراسم از تمبر اختصاصی افتتاح بخش نخست از فاز اول مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان اصفهان رونمایی و امضاء شد.
عملیلت اجرایی ساخت موزه دفاع مقدس استان اصفهان در سال 1376 آغاز شد. موزه دفاع مقدس استان های اصفهان، خوزستان، آذربایجان شرقی و غربی، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، فارس، یزد و مازنداران به طور همزمان توسط رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.


اصفهان خبرنگار اطلاعات: محمد رضا کلاهدوزان  96/11/17

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ   96/11/18  صفحه 9روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

دفاع-مقدس حماسه-پایداری

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031