----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
آغاز ساخت 502 واحد مسکونی در بافت های فرسوده استان اصفهان

آغاز ساخت 502 واحد مسکونی در بافت های فرسوده استان اصفهان

آغاز ساخت 502 واحد مسکونی در بافت های فرسوده استان اصفهان

حدود 20 درصد از جمعیت استان اصفهان در بافت های فرسوده زندگی می کنند.
ساخت 502 واحد مسکونی در محله های همت آباد و سرچشمه شهر اصفهان، صدره و سرفره شهر کاشان و خوزان خمینی شهر استان اصفهان در قالب برنامه ملی بازآفرینی در محله های ناکارآمد شهری، آغاز شد.
استاندار اصفهان در این مراسم که همزمان با سراسر کشور و به صورت ویدیوکنفرانس و توسط رییس جمهوری انجام شد،گفت: این واحدهای مسکونی در زمینی به وسعت 21 هزار متر مربع و با 65 میلیارد تومان اعتبار ساخته خواهند شد.
دکتر محسن مهرعلیزاده، سهم بخش خصوصی در پرداخت این اعتبارات را 45 درصد اعلام کرد و افزود: بقیه اعتبارات مورد نیاز برای ساخت این واحدهای مسکونی را دولت و شهرداری ها تامین خواهند کرد.
او با اشاره به برنامه ملی بازآفرینی در محله های ناکارآمد شهری، آنرا برنامه ای جامع، مفید و موثر برای احیای بافت های فرسوده دانست و گفت: توجه به بافت های فرسوده و توسعه عمران در این بافت ها علاوه بر توسعه و رونق ساخت و ساز، به ایجاد اشتغال نیز کمک می کند.
 استاندار اصفهان افزود: بخش قابل توجهی از فعالیت های اقتصادی کشورمان به ویژه در شهرها در حوزه ساختمان است و اجرای برنامه ملی بازآفرینی در محله های ناکارآمد شهری می تواند به رونق اقتصادی شهرها کمک کند.
احیای 53 محله در استان
 مهرعلیزاده در ادامه با بیان اینکه حدود 10 درصد بافت های فرسوده کشور در استان اصفهان است گفت: حدود 20 درصد از جمعیت این استان در بافت های فرسوده زندگی می کنند و تراکم جمعیت در بافت های فرسوده بیشتر است؛ به همین دلیل حتی خدماتی که به ساکنان این مناطق ارائه می شود، نمی تواند خدمات مناسبی باشد و اجرای برنامه ملی بازآفرینی در محله های ناکارآمد شهری برای تامین رفاه ساکنان این مناطق است. او با بیان اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است سالانه 270 محله در مناطق ناکارآمد، تاریخی، سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و حاشیه‌ای را احیا و زیرساخت‌های آنها را با رویکرد محله محو ارتقاء دهد افزود: سهم استان اصفهان در طول برنامه ششم توسعه، احیای حداقل 53 محله است.


اصفهان  خبرنگار اطلاعات: محمد رضا کلاهدوزان 96/11/21

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  96/11/23  صفحه 10


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

استانداری شهر

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031