----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
باغ برجی ریز و مسجد صباحی زرین شهر احیا می‌شود

باغ برجی ریز و مسجد صباحی زرین شهر احیا می‌شود

باغ برجی ریز و مسجد صباحی زرین شهر احیا می‌شود

شهردار زرین شهر گفت: مدیریت شهری زرین شهر در دوره پنجم بر این باور است که یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه شهری حفظ، مرمت، احیا و بازآفرینی گنجینه ارزشمند میراث ملموس فرهنگی به عنوان محور توسعه شهری در قالب صنعت گردشگری بوده، از این رو توجه به ایجاد زیرساخت‌ها، حفظ و نگهداری آثار تاریخی و باستانی و همچنین تبلیغات و برندسازی از جمله مواردی است، که باید مورد توجه قرار گیرد.
محمدی متذکر شد: نباید فراموش کرد امروز دیگر صنعتی بودن یک شهر جزو افتخارات آن شهر محسوب نمی‌شود، بلکه وجود آثار کهن، کارگاه‌های صنایع دستی، فرهنگسراها، فضاها و گالری‌ها و همچنین حضور هنرمندان، فرهیختگان، ادیبان و کارآفرینان است، که به آن شهر ارزش می‌بخشد.
او تاکید کرد: از این رو مرمت و احیای بناهای فاخری چون کبوترخانه باغ برجی ریز و مسجد صباحی به منظور توسعه زیرساخت‌های گردشگری زرین شهر به اجرا درخواهد آمد، چراکه مسجد صباحی نیز ریشه در تاریخ ریز قدیم دارد و به نوعی این مکان تاریخچه زرین شهر به حساب می‌آید و در قدیم الایام مسیر مسجد جامع و مسجد صباحی محور اصلی ریز بوده و ترددها در این مسیر انجام می‌گرفته است.
وی یادآور شد: امروز نیز مسجد صباحی بین مردم جایگاه ویژه‌ای دارد و همچنان سنت کهن «نذری پزان» در این مکان همچون قدیم الایام رواج دارد بر همین اساس مسجد صباحی نیز همچون باغ برجی ریز نیازمند احیا است.
محمدی اضافه کرد: البته در آینده مسجد جامع نیز با این دو اثر تاریخی لینک شده و مثلثی را برای تقویت حوزه گردشگری زرین شهر رقم خواهد زد و این مثلث تاریخی هویت شهر را برای گردشگران به نمایش خواهد گذاشت.
وی گفت: در روزگاری که تکنولوژی‌های مدرن مردم را از سفر و گردش در شهر غافل کرده، می‌توان با احیا و یادآوری خاطرات گذشته برای شهروندان به گردشگری شهری رونق بخشید و قطعا وجود طبیعت بکر و زیبا و همچنین اماکن تاریخی و مذهبی در زرین شهر، این شهر می‌تواند به عنوان مقصد گردشگری بسیاری از مسافران در شهرهای همجوار و دور انتخاب ‌شود.


زرین شهر خبرنگار اطلاعات: محمد مهدیان

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ   96/11/24  صفحه 9


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

زرین-شهر شهر

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031