----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
دهیاری های استان اصفهان افزایش یافت

دهیاری های استان اصفهان افزایش یافت

محسن گلابی گفت: روستاهایی دارای دهیاری می شوند که

دهیاری های استان اصفهان افزایش یافت

روستاهایی دارای دهیاری می شوند که جمعیت آنها یا بالای 20 خانوار باشند و یا 100 نفر جمعیت داشته باشد.


اصفهان  خبرنگار اطلاعات: دهیاری های استان اصفهان با تصویب و ابلاغ 46 دهیاری جدید از سوی وزارت کشور به 852 دهیاری افزایش یافت.
 مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری اصفهان با بیان این مطلب به 1835 نقطه جمعیتی روستایی در استان اشاره کرد و افزود: حدود 1330 نقطه آن، روستا و بقیه مزرعه محسوب می شوند.
 محسن گلابی گفت: روستاهایی دارای دهیاری می شوند که جمعیت آنها یا بالای 20 خانوار باشند و یا 100 نفر جمعیت داشته باشد.
 او در ادامه با بیان اینکه نام نویسی برای پرداخت 1.5 میلیارد دلار تسهیلات اشتغالزایی به روستاییان و عشایر کشور آغاز شده است، سهم استان اصفهان از این میزان تسهیلات را 3 و چهار صدم درصد اعلام کرد.
مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه این تسهیلات باید در ایجاد اشتغال پایدار روستایی هزینه شود،‌ افزود: 45 درصد این تسهیلات به طرح های اشتغالزایی در بخش کشاورزی، 15 درصد در بخش طرح های دانش بنیان، 10 درصد در بخش صنعت، 10 درصد در بخش گردشگری، 10 درصد در بخش خدمات و 10 درصد نیز در بخش صنایع دستی پرداخت خواهد شد.


پرداخت تسهیلات اشتغالزایی
گلابی با بیان اینکه متقاضیان برای دریافت این تسهیلات باید در سامانه (کارا) نام نویسی کنند گفت: طرح های ارائه شده پس از بررسی در کارگروه اشتغال شهرستان ها، در کمیته فنی استان نیز مطرح می شود و در صورت تصویب، تا سقف 25 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد و طرح هایی که به بیش 25 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی نیاز داشته باشد به تهران ارسال می شوند.
 او با بیان اینکه‌ نرخ کارمزد تسهیلات اشتغالزایی برای روستاییان صفر تا 6 درصد است افزود: برای شهرهایی با جمعیت کمتر از ۱۰ هزار نفر نیز سرمایه‌ درگردش با کارمزد ۱۰درصد پرداخت می‌شود.


 محمد رضا کلاهدوزان   96/12/09
روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

روستاییان عشایر اقتصادی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.