----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
مناسبات اقتصادی و تجاری تاجیکستان و ارمنستان با اصفهان افزایش میابد

مناسبات اقتصادی و تجاری تاجیکستان و ارمنستان با اصفهان افزایش میابد

نعمت‌الله امام زاده با بیان اینکه اصفهان یکی از زیبا‌ترین شهرهای جهان

مناسبات اقتصادی و تجاری تاجیکستان و ارمنستان با اصفهان افزایش میابد

اصفهان پس از تهران دومین شرکت نمایشگاهی بزرگ کشور است


 اصفهان  خبرنگار اطلاعات: سفیران کشورهای تاجیکستان و ارمنستان در ایران، افزایش مناسبات فرهنگی، تجاری و اقتصادی میان کشورشان با استان اصفهان را خواستار شدند.
سفیر تاجیکستان در دیدار با مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با اشاره به افزایش سطح روابط دو کشور، گفت: اکنون زمان ارتباط بیشتر میان اصفهان و تاجیکستان بوده و مذاکراتی که تاکنون انجام شده است باید هر چه زودتر اجرایی شود.
نعمت‌الله امام زاده با بیان اینکه اصفهان یکی از زیبا‌ترین شهرهای جهان است، افزود: وجود ظرفیت‌ها و آثار تاریخی در اصفهان، این شهر را به یک افتخار جهانی تبدیل کرده است و زمینه‌های مشترک همکاری بسیاری میان دو کشور ایجاد می‌کند.
او بر فراهم کردن شرایط برای معرفی بیشتر اصفهان به مردم جهان تاکید کرد و گفت: تاجیکستان سال 2018 را سال توسعه گردشگری نامگذاری کرده و این موضوع می‌تواند زمینه‌های همکاری میان اصفهان و تاجیکستان را بیش از پیش فراهم کند.
سفیر تاجیکستان اضافه کرد: ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در اصفهان وجود دارد که سفارت تاجیکستان می‌تواند این ظرفیت ها را به اطلاع سرمایه‌گذاران تاجیکستانی برساند تا شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌های این کشور در اصفهان باشیم .
امام زاده، همچنین برقراری خط پروازی مستقیم میان پایتخت تاجیکستان(دوشنبه) و اصفهان را خواستار شد و گفت: برقراری این خط پروازی به طور قطع با استقبال فعالان اقتصادی و گردشگری دو کشور روبرو خواهد شد و موجب می شود ارتباطات تجاری، علمی و اجتماعی میان شرکت‌های اصفهانی و تاجیکستان نیز توسعه یابد.


ارمنستان مشتاق افزایش ارتباط با اصفهان است
سفیر کشور ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران هم در دیدار جداگانه با مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان نیز گفت: ارمنستان مشتاق افزایش ارتباطات تجاری، فرهنگی و گردشگری با اصفهان است.
آرتاشس تومانیان، فعالیت‌های نمایشگاهی در ایران را سطح بسیار بالا دانست و افزود: ارمنستان ارتباطات بسیار نزدیکی با نمایشگاه‌هایی که در ایران برگزار می‌شود دارد.
او با اشاره به افزایش حجم رفت و آمد کارآفرینان ایرانی به ارمنستان در ماه‌های اخیر گفت: ارمنستان می‌تواند زمینه اعزام هیات‌های تجاری به نمایشگاه اصفهان را تسهیل کند.
او، حوزه فناوری‌های دیجیتال و گردشگری را از جمله حوزه‌های مشترک برای همکاری و تعامل ارمنستان و اصفهان اعلام کرد.


برگزاری 46 رویداد نمایشگاهی
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در این دیدارها، بر توسعه دیپلماسی اقتصادی میان اصفهان و دو کشور تاکید کرد و گفت: سالانه 46 رویداد نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان برگزار می‌شود که حضور کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران همچون تاجیکستان و ارمنستان می‌تواند شرایط را برای افزایش کیفیت این نمایشگاه‌ها فراهم آورد.
علی یارمحمدیان با بیان اینکه اصفهان پس از تهران دومین شرکت نمایشگاهی بزرگ کشور بوده و موفق شده است ارتباطات تجاری مستحکمی در قالب نمایشگاهی میان شرکت‌های داخلی و بین‌المللی ایجاد کند،‌ افزایش مراودات و ارتباطات تجاری میان این استان با کشورهای تاجیکستان و ارمنستان را خواستار شد و ادامه داد: اصفهان آمادگی دارد شرایطی فراهم کند تا شرکت‌های تاجیکستان و ارمنستان بتوانند از طریق زیرساخت های ایجاد شده در نمایشگاه بین المللی اصفهان محصولات و کالاهای خود را معرفی کنند و شرکت‌های ایرانی نیز حضوری فعال و متمرکزی در نمایشگاه‌های این کشورها داشته باشند.


 محمد رضا کلاهدوزان  96/12/07

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  96/12/08  صفحه  9


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

شرکت-نمایشگاه-های-بین-المللی-استان-اصفهان اجتماعی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.