----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

در اصفهان

استان اصفهان پس از استان تهران با 29 هزار و 348 نفر،‌ بیشترین شرکت کننده را در این آزمون دارد
شانزدهمین دوره سراسری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم از دهم اسفند به صورت کتبی و شفاهی در استان اصفهان برگزار خواهد شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه امسال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه برای نخستین بار آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم را به صورت مشترک برگزار می کنند گفت: اتحاد، همدلی و هماهنگی و اجرای مشترک از ویژگی های این رویداد بزرگ فرهنگی و قرآنی است.
حجت الاسلام محمد علی انصاری با اشاره به اینکه دبیری این آزمون بر عهده سازمان اوقاف و امور خیریه است افزود: هرچقدر حوزه های فرهنگی به طور نزدیک تر و هماهنگ تر برنامه ریزی و فعالیت کنند، به طور قطع نتیجه بهتری می گیرند.
 او با بیان اینکه  241  هزار و  211  نفر در کشور در این آزمون قرآنی نام نویسی کرده اند گفت: استان اصفهان پس از استان تهران با  29  هزار و  348 نفر،‌ بیشترین شرکت کننده را دارد.
 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از همه دلسوزان عرصه فرهنگی بخصوص حوزه قرآن و عترت استان اصفهان دعوت کرد با انسجام و همدلی، یک نهضت بزرگ تر قرآنی در همه رشته ها ایجاد کنند.
حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه یکی از توصیه های مقام معظم رهبری تربیت حداقل 10 میلیون حافظ قرآن در کشور است گفت: باید سهم استان اصفهان از این 10 میلیون حافظ قرآن مشخص شود.
مسن ترین و خردسال ترین شرکت کننده
 همچنین مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه این رویداد قرآنی در 24 رشته به صورت شفاهی و کتبی برگزار خواهد شد گفت: آزمون کتبی در دهم اسفند و آزمون شفاهی نیز از 12 تا 18 اسفند برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام رضا صادقی با اشاره به اینکه آزمون کتبی در 24 مرکز استان و در شهر اصفهان نیز در محل مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد افزود: آزمون شفاهی نیز در سراسر استان و در شهر اصفهان در کنار مقبره علامه مجلسی(ره) و امامزاده ابوالعباس (ع) خوراسگان برگزار خواهد شد.
 او در ادامه با بیان اینکه از مجموع افرادی که در استان اصفهان برای شرکت در این آزمون نام نویسی کرده اند،‌ 23 هزار و 533 نفر خواهر و 5815 نفر نیز برادر هستند گفت: 20 هزار و 794 نفر آنها در بخش کتبی و 8553 نفر نیز در بخش شفاهی نام نویسی کرده اند.
 مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین شرکت کنندگان در بخش کتبی با 8646 نفر از شهر اصفهان و پس از آن کاشان با 3268 نفر هستند افزود: بیشترین شرکت کنندگان در بخش شفاهی نیز از اصفهان با 4494 نفر و پس از آن شاهین شهر با 759 نفر هستند. حجت الاسلام صادقی،‌ مسن ترین و خردسال ترین شرکت کننده در این دوره آزمون را به ترتیب با 76 سال و 3 سال سن اعلام کرد و گفت: مسن ترین فرد در رشته حفظ 5 جزء قرآن کریم و خرسال ترین فرد نیز با حفظ جزء 30 قرآن کریم در این آزمون نام نویسی کرده اند.
 او، حد نصاب قبولی در آزمون شفاهی را نمره بالای 75 و حد نصاب قبولی در آزمون کتبی را نیز نمره بالای 70 از 100 اعلام کرد و گفت: به تمام شرکت کنندگانی که در این آزمون امتیاز بالای 95 کسب کننده لوح تقدیر اعطاء خواهد شد.


محمد رضا کلاهدوزان  96/12/07



روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

اوقاف فرهنگی-هنری

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031