----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
اجرای طرح ویژه نظارت نوروزی در

اجرای طرح ویژه نظارت نوروزی در

استان اصفهان

اصفهان  خبرنگار اطلاعات: حوزه رسیدگی طرح ویژه نظارت نوروزی، گروه کالا و خدمات اعم از صنفی و غیر صنفی، گروه بهداشت، دارو و درمان و همچنین گروه کالای قاچاق و ارز  است.
طرح ویژه نظارت نوروزی برای کنترل بازار از 15 اسفند امسال تا 15 فروردین سال 1397 در استان اصفهان اجرا خواهد شد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان اصفهان با بیان اینکه این طرح به منظور جلوگیری از اجحاف در حق مصرف کنندگان و مسافران نوروزی و برخورد قاطع و بازدارنده با متخلفان است گفت: در این طرح، فعالیت های واحدهای صنفی، خدماتی، تولیدی و توزیعی با همکاری سایر دستگاه ها همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل دامپزشکی، نیروی انتظامی، اتاق اصناف و دیگر دستگاه های متولی، نظارت و در صورت گزارش تخلف،‌ بدون فوت وقت به آن رسیدگی خواهد شد.
غلامرضا صالحی با اشاره به اینکه این طرح به صورت تیمی و در قالب گشت سیار اجرا خواهد شد افزود: در هر شهرستان یک تیم و در مرکز استان 3 تیم نظارتی پیش بینی شده است.
او، حوزه رسیدگی این طرح را، گروه کالا و خدمات اعم از صنفی و غیر صنفی، گروه بهداشت، دارو و درمان و همچنین گروه کالای قاچاق و ارز اعلام کرد.
 مدیر کل تعزیرات حکومتی استان اصفهان در ادامه،‌ پرونده های وارده به شعب تعزیرات حکومتی استان در 11 ماهه امسال در بخش کالا و خدمات را 16 هزار و 621 پرونده، بخش بهداشت، دارو و درمان را 4073 پرونده و بخش قاچاق کالا و ارز را نیز 2733 فقره پرونده اعلام کرد و گفت: در مدت یاد شده، 17 هزار و 913 پرونده در بخش کالا و خدمات، 3979 پرونده در بخش بهداشت، دارو و درمان و 3061 پرونده نیز در بخش قاچاق کالا و ارز مختومه شده است.
صالحی،‌ فراوانی تخلفات در بخش کالا و خدمات را به ترتیب، گران فروشی، درج نکردن قیمت و همچنین رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی اعلام کرد.
افزایش 36 درصدی تخلفات بهداشت  و درمان
او افزود: مجموع پرونده های وارده به شعب تعزیرات حکومتی استان اصفهان در حوزه کالا و خدمات در 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال 17 درصد کاهش و در بخش قاچاق کالا و ارز نیز 6 درصد کاهش داشته اما در بخش بهداشت، دارو و درمان 36 درصد افزایش یافته است. مدیر کل تعزیرات حکومتی استان اصفهان، مهمترین پرونده های رسیدگی شده در مدت یاد شده را،‌ پرونده قاچاق 46 کیلوگرم طلا و جواهر، تعطیلی 2 داروخانه به علت نبود مسوول فنی و همچنین تعطیلی 2 درمانگاه دندانپزشکی به علت نبود مسوول فنی اعلام کرد و افزود: 46 کیلوگرم طلا و جواهر قاچاق کشف شده به نفع صندوق دولت ضبط و متخلف به 77 میلیارد ریال جریمه نیز محکوم شد.
صالحی، مبلغ محکومیت ها در بخش کالا و خدمات را بیش از 45 میلیارد و 800 میلیون تومان، در بخش قاچاق کالا و ارز را بیش از 257 میلیارد تومان و در بخش بهداشت، دارو و درمان را نیز یک میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بیشتر احکام صادر شده در بخش بهداشت، دارو و درمان بر اساس قانون، تعطیلی واحد متخلف بوده است.


 محمد رضا کلاهدوزان  96/12/07

روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

اصناف تعزیرات-حکومتی اجتماعی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.