----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
حقابه قانونی مردم اصفهان از زاینده رود

حقابه قانونی مردم اصفهان از زاینده رود

حذف شدنی نیست

اصفهان – خبرنگاراطلاعات : اعضای شورای شهر اصفهان در بیست و پنجمین جلسه شورای شهر اصفهان بر تخصیص و تامین  حقابه قانونی مردم اصفهان از  زاینده رود تاکید کردند و یادآور شدند نمی توان  این حق شرعی و قانونی  را حذف کرد .
طرح تونل سوم بدهی مجموعه دولت به مردم اصفهان است
 فتح الله معین رییس شورای اسلامی شهر اصفهان دراین جلسه با بیان اینکه مدیریت مصرف آب را زمانی می توان مطرح کرد که حقابه مردم از زاینده رود تامین و تخصیص یابد افزود : نمی توانند این حقابه قانونی و شرعی را جایی دیگر مصرف کنند زیرا بنابر نظر علما ، خلاف شرع است . به گفته وی طرح تونل سوم بدهی مجموعه دولت به مردم اصفهان است و نمی شود از هم اکنون این منابع را به موضوع دیگر اختصاص دهند.در این جلسه لایحه تعیین بهای بلیط باغ های پرندگان و پروانه ها و دیگر مراکز فعال در پارک ناژوان و لایحه افزایش جرائم مندرج در آیین نامه ارزش معاملاتی ساختمان موضوع مفاد تبصره 11 ماده 100 قانون شهری  به تصویب رسید .
نمی توان مردم در سخت ترین شرایط پول بدهند و ما نیروهای مازاد غیرقانونی را نگه داریم

 نصیر ملت عضو شورای شهر اصفهان نیز  در حاشیه تصویب لایحه پیشنهاد تشویق پرسنل دارای سابقه کار بالا به بازنشسته شدن گفت : تا کنون و پس از گذشت چند ماه هنوز شمار دقیق پرسنل مدیریت شهر و زیر مجموعه های آن را نمی دانیم تا درست تصمیم بگیریم . او با تاکید بر اینکه همه ما قسم خورده ایم  وباید حافظ حقوق مردم باشیم ادامه داد : باید تکلیف آن پرسنلی که در مجموعه مدیریت شهر با رابطه بر سر کار آمده اند و کارآیی ندارند از هر تفکر و دیدگاهی که باشند یک بار برای همیشه روشن شود. به گفته وی نمی توان مردم در سخت ترین شرایط پول بدهند و ما نیروهای مازاد غیرقانونی را نگه داریم و به آنها حقوق بدهیم . نصیر ملت با تاکید بر اینکه شهرداری باید رویه خود را تغییر دهد گفت : اگر شهرداری برای این نگه داشتن نیروهای غیرقانونی به دنبال یک ابزار قانونی می گردد شورا را درگیر این کار نکند .
مشکل مردم اصفهان و شرق اصفهان با تونل سوم کوهرنگ حل نمی شود
در این جلسه لایحه پیشنهادی تعرفه های زورخانه شهر اصفهان با تاکید بر واگذاری زوررخانه ها به بخش خصوصی به تصویب رسید . دکتر کوروش محمدی دیگر عضو شورای شهر اصفهان نیز در نطق میان دستور خود با بیان اینکه در اخبار داشتیم که فولاد مبارکه 500 میلیارد تومان برای اجرای عملیات طرح تونل سوم کوهرنگ اختصاص داده است افزود : هر چند این خبر خوشحال کننده است اما مشکل مردم اصفهان و شرق اصفهان با تونل سوم کوهرنگ حل نمی شود . به گفته وی آنچه حلال مشکلات است و مساله شرق اصفهان و ارتزاق خانواده های آنها را تامین می کند تونل بهشت آباد است که به رغم مطالعات انجام شده برخی خواسته و یا ناخواسته فضا را برای اجرای این طرح گل آلود کرده اند . او با تاکید بر اینکه بر اساس تاسیس صندوق تعیین خسارت خشکسالی در حوضه آبریز زاینده رود ، صنایع مصرف کننده از آب در زمان کاهش منابع آبی ، باید خسارت به کشاورزان پرداخت کنند افزود : بر اساس این بند طرح 9 ماده ای شورای عالی آب ، باید خسارت دیدگان حمایت شوند اما متاسفانه کشاورزان در فقر به سر می برند و صنایع حتی یک لیتر از سهم شان کم نشده است . به گفته او باید صدای مردم شرق اصفهان که بلند شده است شنیده شود و این ها همه طرفداران نظام هستند و نمی توان نام مخالف بر روی آنها نهاد.
نظافت در شهر نسبت به گذشته کمرنگ شده است
 زندآور دیگر عضو شورای شهر اصفهان نیز در تذکری پیشنهاد داد ستاد گردشگری شهرداری اصفهان به سازمان یا مدیریت تبدیل شود و در طول سال فعال باشد . جوادی عضو شورای شهر اصفهان نیز در تذکری  با تاکید بر اینکه نظافت در شهر نسبت به گذشته کمرنگ شده است از شهرداری خواست بر روی این موضوع نظارت بیشتری شود . شریعتی نیا نیزدر تذکر خود از مخالفت فرمانداری با مصوبه شورای شهر مبنی بر ممنوعیت به کارگرفتن بازنشستگان در شهرداری و سازمان های زیر مجموعه ابراز تعجب کرد و افزود : مردم اطمینان داشته باشند نمایندگان شما در شورای شهر بر خواسته به حق شما مصر بوده و هستند .

نفیسه یزدانی  96/11/17


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

شورای-شهر-اصفهان شهر

نظر کاربران در مورد اخبار: