----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
مددجویان کمیته امداد استان اصفهان کاهش یافتند

مددجویان کمیته امداد استان اصفهان کاهش یافتند

مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان پارسال 104 هزار خانوار بودند که امسال به 98 هزار خانوار کاهش یافتند.

اصفهان  خبرنگار اطلاعات: در 11 ماهه امسال نزدیک به 24 میلیارد تومان صدقه از صندوق های صدقات در استان جمع آوری شد که‌ سهم هر خانوار زیر پوشش از این صدقه ها حدود 20 هزار تومان در ماه است.
 مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان پارسال 104 هزار خانوار بودند که امسال به 98 هزار خانوار کاهش یافتند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه پارسال 92 هزار خانواده مستمری بگیر و 12 هزار خانواده غیر مستمری بگیر زیر پوشش این اداره کل بودند گفت: از 98 هزار خانواری که امسال زیر پوشش این اداره کل هستند، 86 هزار خانوار مستمری می گیرند و بقیه فقط خدمات دریافت می کنند.
 حمید رضا شیران،‌ رویکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) را توانمندسازی خانواده های زیرپوشش با اجرای طرح های اشتغالزایی اعلام کرد و افزود: خانواده هایی که با اجرای طرح های اشتغالزایی توانمند می شوند از حمایت کمیته امداد خارج خواهند شد.
 او با تاکید بر اینکه خانوارهای زیر پوشش این نهاد که از سلامت بهره مند هستند در یک بازه زمانی به سمت ایجاد اشتغال می روند گفت: در حال حاضر 44 هزار طرح اشتغال برای خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در حال اجرا است که اگر درآمد ماهیانه هر یک از خانوارها با اجرای طرح های اشتغال به حداقل قانون اداره کار برسد از حمایت این نهاد خارج خواهند شد.
به گفته وی، پارسال حدود 3500 خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اجرای طرح های اشتغالزایی به توانمندی رسیدند و از حمایت این نهاد خارج شدند.
 مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه در 11 ماهه امسال نزدیک به 24 میلیارد تومان صدقه از صندوق های صدقات در استان جمع آوری شد،‌ سهم هر خانوار زیر پوشش از این صدقه ها را حدود 20 هزار تومان در ماه اعلام کرد.
افزایش 3 برابری مستمری
شیران با بیان اینکه با کمک مجلس شورای اسلامی و دولت یارانه های خانواده های زیر پوشش کمیته امداد امسال به 3 برابر افزایش یافت گفت: پارسال میانگین پرداختی ها به هر خانواده 70 هزار تومان در ماه بود که امسال این مبلغ به 200 هزار تومان افزایش یافته است.
 او با تاکید بر اینکه یک ریال از صدقه های جمع آوری شده در خارج از استان هزینه نخواهد شد افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان برای زلزله زدگان کرمانشاه حدود 350 میلیون تومان کمک نقدی جمع آوری کرد که این کمک ها فقط از طریق صندوق های مشخصی که برای زلزله زدگان بود، جمع آوری شد.

محمد رضا کلاهدوزان  96/12/17
روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

کمیته-امداد-امام-خمینی اجتماعی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.