----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
برگزاری سومین دوره جشنواره فرهنگی ـ ورزشی استانی «دا»

برگزاری سومین دوره جشنواره فرهنگی ـ ورزشی استانی «دا»

در فولاد شهر‏

فولادشهر ـ خبرنگاراطلاعات: سومین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی استانی «دا» با حضور بیش از ۱۰۰ بانوی ورزشکار و هنرمنداز ۱۲ شهرستان استان اصفهان به میزبانی شورا و شهرداری فولادشهر در پردیس سینمایی فرهنگ فولادشهر برگزار شد.

رییس شورای اسلامی فولادشهر با بیان نکوداشت مقام مادر گفت: کلمه «دا» در زبان بختیاری به معنای مادر است. وی افزود: مادر همچون حریراست و پدر حکم ستون خانه را دارد و حریر با تکیه بر ستون اساسی‌ترین عضو جامعه یعنی خانواده و حریم آن را از آسیب در امان نگه می‌دارد.
علی محمد لیموچی کلمه «دا» را در دنیا و آخرت خلاصه کرد و بیان داشت: در حقیقت تمام زیبایی‌های دنیا و آخرت در وجود مادر نهفته است و بنابرآیات حضرت فاطمه الزهرا (س) اولین شخصی است که وارد بهشت می‌شود و این نشان از ارزش والای دخت نبی اکرم (ص) به عنوان کامل‌ترین الگوی بانوان است. در ادامه این مراسم، شهردار فولادشهر گفت: هدف از برگزاری این جشنواره زنده نگه داشتن آداب و رسوم مختلف و ارزش‌های اصیل ایرانی است که باید به نسل جوان انتقال داد و بدانیم که سرزمین پارسی از فرهنگ غنی و گهرباری بهره مند است.
فرهاد سلیمی مردم فولادشهر را ولایتمدار خواند و افزود: فولادشهر رنگین کمانی از اقوام مختلف است که با همدلی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و شورا و شهرداری فولادشهر با همکاری ادارات شهرستان لنجان و استان اصفهان اعلام آمادگی می‌کند که میزبان جشنواره فرهنگی ـ ورزشی کشوری با عنوان حرکت و برکت در اردیبهشت سال جدید در فولادشهر باشد.

شریفی

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  96/12/14   صفحه  9روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

فرهنگی-هنری فولادشهر

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031