----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
نصف جهان آماده استقبال از مسافران نوروزی است

نصف جهان آماده استقبال از مسافران نوروزی است

اصفهان آماده استقبال از مسافران نوروزی است

اصفهان  خبرنگار اطلاعات: در آستانه سال جدید و نوروز ۹۷، ‌میدان امام خمینی (ره)، محدوده شهرداری مرکزی اصفهان واقع در میدان امام حسین(ع)، باغ فدک و پایانه مسافربری کاوه زیرپوشش شبکه وای فای رایگان قرار می گیرند.
 اصفهان آماده استقبال از مسافران نوروزی است و در طول تعطیلات 500 ویژه برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی در 26 نقطه این شهر برای شهروندان و مسافران برگزار خواهد شد.
 شهردار اصفهان در نشست خبری با بیان این مطلب افزود: ستاد خدمات سفر شهرداری اصفهان فعالیت خود را از26 اسفند با عنوان (آوای میزبانی) آغاز خواهد کرد.
 قدرت الله نوروزی به تسهیلات شهرداری اصفهان برای مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: امسال مسافران قبل از ورود به شهر اصفهان مکان اقامت مورد نظر خود را از طریق سامانه رزرو خواهند کرد.
 او ادامه داد: در آستانه سال جدید و نوروز ۹۷، ‌میدان امام خمینی (ره)، محدوده شهرداری مرکزی اصفهان واقع در میدان امام حسین(ع)، باغ فدک و پایانه مسافربری کاوه زیرپوشش شبکه وای فای رایگان قرار می گیرند و شهروندان، گردشگران و مسافران می توانند از این خدمت بهره مند شوند. شهردار اصفهان توجه به گردشگری را از محورهای این شهرداری اعلام کرد و گفت: اگر گردشگری به معنای واقعی تحقق پیدا کند اقتصاد شهر متحول خواهد شد.
نوروزی با بیان اینکه گردشگری نیازمند زیرساخت های لازم است افزود: زیرساخت های گردشگری در شهر اصفهان مهیا نیست و اصفهان از لحاظ داشتن هتل در مقایسه با دیگر شهرها همچون شیراز وضعیت مناسبی ندارد و به همین دلیل به سرمایه گذاران پیشنهاد می کنیم در این شهر هتل بسازند و به دنبال فراهم کردن کامل زیرساخت های لازم برای گردشگری در اصفهان هستیم.
 او در ادامه به سیاست های فرهنگی شهرداری اصفهان اشاره کرد و افزود: شهرداری اصفهان در اجرای سیاست های فرهنگی به دنبال این است که ضمن شاد بودن مردم و نشاط در شهر، ارزش های دینی نیز حفظ شود.
شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه سیاست های فرهنگی شهرداری اصفهان در چارچوب موازین اسلامی و قانون اساسی است گفت: شعائر مذهبی و احکام دینی و مسائلی که رعایت آنها برای هر مسلمانی واجب است، جزء ارزش های ما محسوب می شود.
تکمیل خط اول مترو اصفهان
نوروزی در ادامه از تکمیل خط اول مترو اصفهان از شهرک قدس تا پایانه مسافربری صفه و ایستگاه های میدان امام حسین(ع) و انقلاب خبر داد و گفت: خط یک مترو اصفهان و ایستگاه های آن با حضور یکی از مسوولان به طور رسمی افتتاح خواهد شد.
او با بیان اینکه در 4 ماهه گذشته برای تکمیل خط اول مترو اصفهان به اندازه 4 سال کار انجام شده است افزود: هم اکنون سر فاصله حرکت قطارهای مترو اصفهان 15 دقیقه است که سال آینده به 10 دقیقه می رسد.
 شهردار اصفهان در ادامه با بیان اینکه 15 مهر امسال که به سمت شهردار اصفهان منصوب شدم نزدیک به 30 درصد بودجه 2750 میلیارد تومانی شهرداری اصفهان با احتساب وام های دریافتی محقق شده بود گفت: تا پایان امسال بیش از 80 درصد بودجه شهرداری محقق خواهد که نسبت به پارسال 5 درصد بیشتر است.
 نوروزی با اشاره به بودجه 3000 میلیارد تومانی سال 97 شهرداری اصفهان اظهارامیدواری کرد با تشکیل اتاق فکر اقتصادی، ‌کمیته جذب درآمد، کمیته تخصیص و برنامه ریزی های انجام شده در شهرداری اصفهان، این شهرداری سال آینده در تحقق بودجه وضعیت بهتری داشته باشد.
 او، علت استقبال کم مردم از واحدهای تجاری ساخته شده در طرح میدان امام علی(ع) توسط شهرداری اصفهان را ناشی از قهر مردم دانست و گفت: این قهر مردم باید شکسته شود و از متولیان امر خواسته ایم برای برای حل این مساله با مردم و مالکان تعامل کنند و رضایت آنها را حاصل کنند تا کسب و کار در این مکان رونق بگیرد.
شهردار اصفهان در پاسخ به این پرسش که شهردار اصفهان در حال حاضر چه تعداد مشاور دارد و با توجه به مشکلات مالی شهرداری آیا این تعداد مشاور توجیه پذیر است یا نه، به تعداد مشاوران خود اشاره نکرد و گفت: مشاوران هزینه بر نیستند بلکه سرمایه هستند و با کمک مشاوران امیدوارم 80 درصد بودجه سال 96 شهرداری اصفهان محقق شود و این مسیر سخت را سپری کنم.
 نوروزی، برخورد با متکدیان را وظیفه شهرداری اعلام کرد و افزود: با افرادی که تکدیگری را به شغل تبدیل کرده اند باید برخورد شود.
او با بیان اینکه اداره کل بهزیستی استان، شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان حساسیت ویژه ای به متکدیان و تکدیگری در شهر اصفهان دارند و برای کاهش آنها تلاش می کنند افزود: شهرداری اصفهان سال آینده برای سازماندهی کارتن خواب ها و متکدیان مکانی را می سازد و در این رابطه شورای اسلامی شهر اصفهان 5 میلیارد تومان اعتبار در بودجه 97 شهرداری برای ساخت این مکان تصویب کرده است.
شهردار اصفهان گفت: گردشگران زیادی در شهر اصفهان رفت و آمد می کنند و وجود متکدیان زیبنده این شهر نیست و باید متکدیان این شهر به صفر برسد.


 محمدرضا کلاهدوزان  96/12/26روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

شهرداری شهر

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031