----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
طرح کودک و اینترنت سال آینده در اصفهان اجرا می شود

طرح کودک و اینترنت سال آینده در اصفهان اجرا می شود

طرح کودک و اینترنت (کوا) برای آگاهی بخشی دانش آموزان با آسیب های فضای مجازی سال آینده در اصفهان اجرا خواهد شد.

اصفهان  خبرنگار اطلاعات: تحرک اراذل و اوباش خط قرمز فرماندهی انتظامی استان اصفهان است و این فرماندهی بر فعالیت های اراذل و اوباش شرافیت کاملی دارد و آنها را رصد می کند و با هرگونه تحرک آنها برخورد قاطع خواهد کرد.
طرح کودک و اینترنت (کوا) برای آگاهی بخشی دانش آموزان با آسیب های فضای مجازی سال آینده در اصفهان اجرا خواهد شد.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان این مطلب افزود: برای اجرای این طرح، تفاهم نامه ای بین استانداری و اداره کل آموزش و پرورش اصفهان امضاء خواهد شد و کارشناسان فرماندهی انتظامی استان با حضور در مدارس، دانش آموزان را با آسیب های فضای مجازی آگاه خواهند کرد.
 سردار مهدی معصوم بیگی همچنین گفت: در نیمه دوم سال آینده طرح (فوریت های پلیس در فضای مجازی) در استان اصفهان به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد.
او در ادامه با اشاره به اجرای طرح نوروزی پلیس از 27 اسفند امسال تا 14 فروردین سال آینده همزمان با سراسر کشور گفت: پلیس اصفهان در این طرح 15 هزار نفر نیرو،‌ حدود  1500گشت خودرویی، موتوری و پیاده و 242 ایستگاه پلیس پیش بینی کرده است.
 فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در این طرح علاوه بر فعالیت گشت های پنهان برای مقابله با سارقان و تیم های پلیس پیشگیری از جرم، 1300 پلیس افتخاری آموزش دیده نیز با پلیس همکاری می کنند.
 سردار معصوم بیگی با بیان اینکه بیشتر سرقت های خرد توسط معتادان انجام می شود گفت: با هماهنگی استانداری اصفهان، بهزیستی، شهرداری و دستگاه قضایی، 1500 سارق و متعاد متجاهر از 15 اسفند امسال به مدت یک ماه در مکان مشخصی نگهداری می شوند.
او در ادامه با تاکید بر اینکه تحرک اراذل و اوباش خط قرمز فرماندهی انتظامی استان اصفهان است گفت: این فرماندهی بر فعالیت های اراذل و اوباش شرافیت کاملی دارد و آنها را رصد می کند و با هرگونه تحرک آنها برخورد قاطع خواهد کرد.
فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: این فرماندهی امسال با اراذل و اوباش با قوت برخورد کرد و سال آینده با قوت بیشتری با آنها برخورد خواهد کرد.
910 جانباخته در تصادفات
سردار معصوم بیگی در ادامه، شمار جانباختگان ناشی از تصادفات امسال در حوزه درون شهری و برون شهری استان را به ترتیب 350 و 560 نفر اعلام کرد و گفت: ‌57 درصد جانباختگان تصادفات درون شهری، موتور سیکلت سواران و  28 درصد نیز عابران پیاده بوده اند.
 او افزود: به طور میانگین 34 درصد جانباخته ناشی از تصادفات در کشور موتورسوار هستند اما این آمار در استان اصفهان 57 درصد است و اصفهان در این زمینه رتبه اول را در کشور دارد. فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه اصلاح نقاط حادثه خیز عاملی برای کاهش تصادفات در استان است گفت: برغم اینکه اداره کل راه و شهرسازی در سال های گذشته تعدادی از نقاط حادثه خیز استان را اصلاح کرده اما در حال 109 نقطه حادثه خیز در استان احصا شده که اصلاح حدود 50 درصد آنها نیازمند اعتبارات ملی است.
سردار معصوم بیگی، مبارزه با مواد مخدر را اولویت فرماندهی انتظامی استان اصفهان اعلام کرد و افزود: امسال 29 تن مواد مخدر در استان کشف و افزون بر 21 هزار نفر شامل قاچاقچیان عمده، خرد، فروشندگان، توزیع کنندگان و معتادان متجاهر نیز شناسایی و دستگیر شده اند.
اعمال قانون 2 میلیون و 850 هزار خودرو
 رییس پلیس راهور استان اصفهان نیز با بیان اینکه در 11 ماهه امسال 2 میلیون و 850 هزار خودرو در استان اصفهان اعمال قانون شده اند گفت: نزدیک به 45 درصد آنها در مرکز استان بوده که حدود 40 درصد آنها توسط دوربین های ثبت تخلفات اعمال قانون شده اند.
 سرهنگ رضا رضایی با اشاره به اینکه سالانه 100 هزار دستگاه خودرو نو در استان اصفهان شماره گذاری می شود افزود: این در حالی است که در سال 96 فقط 20 هزار دستگاه فرسوده از چرخه حمل و نقل خارج شده است.


محمد رضا کلاهدوزان 96/12/26


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

نیروی-انتظامی اجتماعی

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031