----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
رییس شورای اسلامی فولادشهر:

رییس شورای اسلامی فولادشهر:

نگرش شورای دور پنجم خدمت به مردم است

فولاد شهر خبرنگار اطلاعات : علی محمد لیموچی در نشستی با خبرنگاران نمایندگی مطبوعات و جراید کشور در فولادشهر و ذوب آهن ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت : دهه فجر انقلاب اسلامی  در نگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی )سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزش های اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است. در دهه فجر، اسلام تولدی دوباره یافت و این دهه در تاریخ ایران نقطه ای تعیین کننده و بی مانند بشمارمی رود. تا قبل از انقلاب اسلامی،‌ در ایران نظام اسلامی وجودنداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ی «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعیت » بود وپادشاهان احساس می‌کردند که فاتحینی هستند که بر مردم غلبه یافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالی علیه این سلسله معیوب را قطع کردند و نقطه ی عطفی در تاریخ ایران بوجودآوردند و شمشیر اسلام مردم را علیه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به کار گرفتند. دهه فجر انقلاب از رشحات اسلام است و آئینه ای است که خورشید اسلام در او درخشید و این دهه فجر باید با عظمت هرچه تمام تر برگزارشود. این مراسم را با هیجان های عاطفی صحیح باید با طراوت و تازه کرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گریه و شادی، حب و بغض و عشق و نفرت جایگاه والایی دارد. از این رو جشن های دهه فجر می بایستی همچون مراسم و اعیاد مذهبی گرامی داشته شود و مردمی باشد. باید کلیه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ی فراموش نشدنی حضرت امام و پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند.
 
نگرش شورای دور پنجم خدمت به مردم است
رییس شورای اسلامی ضمن  تشکر از مردم فهیم فولادشهر برای حسن انتخاب اعضای شورای گفت : اعضای شورای نمایندگان مردم  هستند.خودمان را شورای شهرداری نمی دانیم وتعاملات بسیار خوبی باسایرادارات درسطح شهر،شهرستان و استان داشتیم وبا دعوت ازادارات  اعم از شرکت عمران ، اداره آموزش و پرورش ، اداره دارایی ، تامین اجتماعی ، کمیته امدادو دیگر نهاد های خدمت رسان  قول مساعد برای همکاری با اعضای شورا در جهت خدمت به مردم فولادشهر و مسکن مهرگرفتیم. همچنین نگرش شورای دور پنجم خدمت به مردم وحل مشکلات آن ها است وهرکدام ازمردم عزیزفولادشهرباکمک های فکری ونظری خودمی تواننددرآبادانی این شهرسهیم باشند ان شاالله که بتوانیم  با هم افزایی وهمگرایی مشکلات را حل کنیم.وفولادشهری هابدانندطبق قانون وظیفه ای که درخصوص نارسایی های فرهنگی،اجتماعی،ورزشی، بهداشتی وهمچنین خواسته هاودغدغه های مردم راکه  به شورا محول شده پیگیری می کنیم.واین شهر رانجات  می دهیم .
 شورا وشهرداری برنامه 4ساله تنظیم کرده اند    
وی افزود: در حال حاضرکمیسیون های عمرانی،فرهنگی،برنامه وبودجه،تغییروتفحص و مصوباتی که از طرف شهرداری به دست شورا رسیده هرکدام به نوبه ی خود فعالیت هاراآغازکردند.درحال حاضرشهرداری وشورا برنامه 4 ساله تنظیم کردند و شهرداری برنامه کوتاه مدت خود وبرنامه ای هم در قالب لایحه بودجه سال 97 ارائه داده است.همچنین بیتشر مسائلی که طی این مدت مطرح شد پیرامون پروژه های عمرانی بوده که  لوایحی به دست شورا رسیده و تصویب شده و در حال طی کردن سیکل اداری خود هستند. که از جمله طرح های مدنظر می توان به تکمیل پارک پرنیان وگسترش آن تا نزدیکی مسکن مهر که مکانی مفرح برای خانواده ها است و با توجه به جمعیت 120 هزار نفری فولادشهر متاسفانه پایانه مسافربری که در خور شان این شهر باشد و هم چنین خدمات صحیح به مردم شهر و شهرهای اطراف  ارائه دهد وجود ندارد در دستور کار داریم .همچنین  میدان میوه وتره ،تکمیل پروژه های نیمه تمام اعم از ساختمان پیام، فرهنگسرای غدیر،حسینیه گلزارشهدا ، پروژه دفع آب های سطحی که فضای ناخوشایندی را در سطح شهر ایجاد کرده و مشکلاتی را به وجود آورده وتهیه نردبانی برای بلند مرتبه ها با مبلغی بالغ بر 6 تا 5/6 میلیارد تومان را می توان نام برد .
لیموچی درخصوص دیگر طرح ها ادامه داد:طرح ترافیک شهری با توجه به مجوزات تجاری که در محلاتی مثلا ادامه بلوار آیت الله مطهری داده شده و ترافیک ایجاد کرده ، طرح خود برنامه سازان تاکسیرانی ،  طرح سازمان حمل و نقل و  فعال سازی طرح مدیریت بحران  که  توسط مشاوران صورت گرفته ودر دستور کار شهرداری است و خواسته شده که شهرداری ستاد بحران را فعال کند و مکان ، چادر ، سوخت را برای روزهای بحرانی تهیه کند و همچنین استقرار ادارات در ایام الله دهه فجر خبرهای خوش دیگری برای مردم فولادشهر هستند.

هرجا که به شورا اسلامی و شهرداری نیاز باشد وارد می شویم
رییس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع دراختیار شرکت عمران است اما شهرداری خدمات را ارایه می دهد،گفت: در شهرهای جدید شرکت عمران باید طرح جامع وطرح تفصیلی،کلیه زیرساخت ها،خدمات رفاهی،بهداشتی، زیربنایی، روبنایی راتکمیل کندوتحویل شهرداری دهدوشهرداری درحفظ ونگهداری آن کوشا باشد.اما متاسفانه و به دلایلی این مهم درمسکن مهراتفاق نیفتاده به عنوان مثال در ادوار گذشته محله های برزن های اول تا سوم را  شهرداری تحویل گرفته وپیش بینی و برآورد مالی مخصوصا در برزن سوم رقم کلانی است که درتوان شهرداری نیست که شهر را از حالت خاکی نجات دهد و بتوانیم زیرساختش را فراهم کند و هزینه بسیار سنگینی برای شهرداری تحمیل کرده اما راه کارهایی در آن زمینه داریم . و هم اکنون شهرداری خدمات شهری را به مسکن مهر ارایه می کند وهر جاکه نیاز باشد وارد می شویم.
وی افزود مسیله انتقال اسناد مشکل دیگری است که باگذشت سال ها به واگذارکننده انتقال داده نشده با توجه به اینکه این اسناد از طریق ذوب آهن به شهرداری واگذار شده اما شرکت عمران بنابردلایلی نتوانسته انتقال اسناد دهد.وبا طرح این موضوع در جلساتی که با معاون وزیر مسکن و شهرسازی داشتیم طبق چارچوب تعیین شده که شهرداری  پایان کارراصادرکندوشرکت عمران انتقال اسناد را انجام دهدکه امیدواریم این مشکل هم رفع شود. همچنین درخصوص اراضی جداشده از فولادشهرکه مربوط به ادوارگذشته می باشد باید متولیان اصلی این امر موضوع را پاسخ دهند و تایید نمی کنیم که ذره ای از حدود اراضی شهربه مکانی دیگر منتقل شود و قانون هم چنین اجازه ای نمی دهد.
فولادشهر قلب ایران زمین
رییس شورای اسلامی فولادشهر را قلب ایران دانسته چرا که به گفته ی وی  در این شهر اقوام مختلف باآداب و رسوم های متفاوت  با همدلی در کنار یکدیگر زندگی می کنند .از طرفی با وجود نیم قرن از تشکیل شهر و با نبود بسیاری از امکانات ، فولادشهر مظلوم واقع شده و فعالیت های زیادی باید در آن صورت گیرد.وی خطاب به مردم گفت :با توجه به اینکه شهرداری نهادی است که از هیچ مکانی بودجه ای نمی گیرد و خود را با بهایی که از مردم می گیرد اداره می کند  از مردم درخواست کرد که عوارض نوسازی که درب منازل فرستاده شده پرداخت کنندچرا که هدف شورا و شهرداری را  افزایش درآمد و کاهش هزینه دانست که مکمل یکدیگرند.همچنین با توجه به کاهش عوارض ساخت و ساز در شهرداری از مردم خواست که در امر ساخت و ساز سهیم باشند و اقدام به تهیه پروانه کنندکه ان شاالله شهر ساخته شود.
مطبوعات پل ارتباطی بین مردم و مسوولان
در پایان این جلسه رییس شورای اسلامی نقش مطبوعات را مهم خواند و اعلام کرد: کارکرد رسانه‌ها در عصر ارتباطات، بی‌شک در همه عرصه‌ها انکارناپذیر است. جراید به‌خصوص روزنامه‌ها سودمندترین و فراوان‌ترین وسیله برای بالا بردن سطح آگاهی افراد جامعه و مبارزه با جهل و بی‌خبری به شمار می‌آیند.
 در میان وسایل ارتباط جمعی، مطبوعات در صف اول عوامل شکل‏دهنده افکار عمومی قرار دارد زیرا که به دلایل گوناگون از جمله ماندگار بودن و تنوع مطالب و محتوا، تمام گروه ها و طبقات مختلف مردم را مخاطب قرار می‏دهند.       
مطبوعات به عنوان پل ارتباطی بین مردم ومسئولان هستند و با معرفی کمبودها وکاستی ها و هم چنین  بامعرفی شهر وپتانسل های آن نقش به سزایی در پیشرفت جامعه دارند .وی خواهان ارتباط مستقیم و دوسویه شورا و شهرداری و سایر سازمان ها با نمایندگی مطبوعات فولادشهر شد.

امرالله شریفی 

فایل  PDF  چاپ شده در ویژه نامه روزنامه اطلاعات  دربهمن  96  

صفحه  1         صفحه  2        صفحه  3         صفحه  4        


صفحه  5         صفحه  6         صفحه  7         صفحه  8    

روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

شورای-شهر شهر فولادشهر

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031