----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
نماینده لنجان در مجلس: گشایش گره‌ها، در گرو همگرایی و همدلی است

نماینده لنجان در مجلس: گشایش گره‌ها، در گرو همگرایی و همدلی است

فولادشهر، شهری است که پایه و اساس آن سال‌ها پیش و به دلیل وجود ذوب آهن شکل گرفت

فولادشهر خبرنگاراطلاعات: نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی در مورد بخش فولادشهر در گفتگو با اصحاب رسانه گفت: در شهرهای جدید با وجود دو سازمان شرکت عمران و شهرداری مساله دو مدیریتی برداشت می‌شود،ضمن اینکه حوزه اختیارات قانونی این دو سازمان از هم مجزا است.‏
وی افزود: تاکیدمان به مسوولان این است که با توجه ماهیتی که در دو مجموعه، مدیریت دوگانه را به ذهن می‌رساند تمام تلاش خود را در به حداقل رساندن اختلافات داشته باشند که به مردم لطمه‌ای وارد نشود و اگر اختلاف سلیقه به درازا کشیده شد، با حضور نماینده مجلس مشکل را برطرف کنند و در چنین شهرهایی صرفا با تعامل، تفاهم و همگرایی اختلافات را به حداقل رسانند.
محسن کوهکن با بیان اینکه فاصله امکانات و مطالبه نیازهای فولاد شهر افزایش یافته است، افزود: فولادشهر، شهری است که پایه و اساس آن سال‌ها پیش و به دلیل وجود ذوب آهن شکل گرفت و پیش از این یک شهر دولتی بوده و شرکت سهامی ذوب آهن با ۲۷هزار نفر جمعیت در این منطقه مشغول به فعالیت بود به گونه‌ای که افراد بعد از انقلاب برای ورود به این شهر باید اجازه می‌گرفتند. این شهردر ابتدای پیدایش ازشهرهای اقماری بود و مساله شرکت عمران برایش تعریف شد و سال ۸۶ مسکن مهر که یکی از بزرگترین مسکن مهرهای کشور است با سرریز جمعیت مواجه شد.

رفع مشکل آب
وی در مورد مسکن مهر فولاد شهر ادامه داد: نمی‌توان گفت، مسئولان کاری انجام نداده‌اند بلکه سرعت سرریز جمعیت بالاست و مردم باید صبر پیشه کنند. کوهکن گفت: باتوجه به اینکه چاه‌های آب خشک شده، برای رفع مشکل آب این منطقه در سال گذشته ایستگاه پمپاژ آب احداث شد و اینک با مشکل پست برق و منبع آب آن مواجه هستیم که به زودی برطرف می‌شود.
نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس بیان داشت: در جلسه‌ای از مسئولان فولادشهر خواسته شد، به صورت سیاسی و جناحی با آن برخورد نکنند بلکه برخوردی کاملا تخصصی و کارشناسی داشته باشند و من همه تجربه چند ساله کارم را در خدمت افزایش کیفیت کار مسوولان این شهر قرار می‌دهم و به آن‌ها توصیه کردم که دوران خدمت ۴ ساله خیلی به چشم می‌آید اما زودگذر است.
او گفت: مسوولان به هیچ عنوان نباید به دنبال خنثی کردن کارهای یکدیگر باشند بلکه گشایش گره‌ها در گرو همگرایی و همدلی است و مسایل امنیتی در دستور کار باشد چرا که همه ما به اندازه کافی در فضای مجازی نقد می‌شویم و نباید خودمان هم به برخی سیاسی بازی‌ها دامن بزنیم.
حواسمان باشد که فضای مجازی ما را به حاشیه نبرد و وقت خود را صرف تصمیمات اجتماعی کنیم که خروجی آن به نفع مردم باشد.کوهکن افزود: در تلاشیم یکسری ظرفیت‌ها برای خلق ثروت در فولادشهر به وجود آوریم که برای خود مردم استفاده شود. علاوه بر آن آلایندگی و ارزش افزوده، یکی از منابع درآمد شهرداری است که با جدیت پیگیری می‌شود او گفت: با وجود استقرار بخشداری اولویت با اداراتی مثل دادگاه است که نقش حاکمیتی را دارند که به زودی دادگاه فولادشهر نیز افتتاح می‌شود.

افتتاح بخشداری فولادشهر
فولادشهرساختمان‌های بلند مرتبه و امکان رخ دادن حوادث غیرمترقبه را دارد پس استقرار واحدی از سازمان هلال احمر که امکانات امدادی و آموزشی به مردم را دهد الزامی است. ‏
وی افزود: افتتاح بخشداری فولادشهر یکی از دستاوردهای نظام است وهمه‌ی ما باید قدردان نظام باشیم.
هماهنگی، همراهی و ارتباط نزدیک و تنگاتنگی بین بخشداری و ما وجود دارد و روابط به صورتی است که بتوان از حداکثر ظرفیت استفاده کرد و تمام اداراتی که در سطح بخش تعریف شده‌اند در حداقل زمان ممکن مستقر شوند.در پایان کوهکن فولادشهر را ایرانی کوچک دانست که از تمامی استان‌ها در آن زندگی می‌کنند و وجود اقوام مختلف را نه تنها یک چالش نشمرد بلکه فرصتی برای پیشرفت فولادشهر بیان کرد.‏

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  97/01/15   صفحه   10روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

فولاد-شهر اجتماعی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.