----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
مردم در خط مقدم مدیریت مصرف آب قرار گیرند

مردم در خط مقدم مدیریت مصرف آب قرار گیرند

امروز در حوزه کاهش مصرف آب باید از خودمان شروع کنیم


فولادشهر خبرنگار اطلاعات: فرماندار لنجان در نشست با کشاورزان این شهرستان گفت: مسأله محدودیت منابع آب یکی از مشکلات جدی کشور و استان اصفهان و به دنبال آن شهرستان لنجان است از این رو برای مدیریت منابع آب و حل مشکلات این بخش باید با تدبیر همفکری و همدلی به دنبال راهکار و چاره‌اندیشی باشیم.
مهدی صفرخانلو افزود: باید با تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت به سمت مدیریت مصرف آب و کاهش پیامدهای ناشی از بحران کمبود آب حرکت کنیم، چراکه متاسفانه این مهم در دهه‌های اخیر مورد کم توجهی قرار گرفته و باعث شده است امروز با مشکل کم‌آبی و افزایش مصرف آب مواجه شویم.
جلوگیری از اختلال در بخش‌های آشامیدنی، صنعت و کشاورزی
وی ادامه داد: از طرفی برای جلوگیری از اختلال در بخش‌های آشامیدنی، صنعت و کشاورزی باید از این میزان آب موجود به صورت مناسب بهره‌برداری کنیم از این رو مردم خود باید در خط مقدم مدیریت مصرف آب قرار گیرند چرا که آب جزو ذخایر و سرمایه‌های ملی به‌شمار می‌آید.
او اضافه کرد: امروز در حوزه کاهش مصرف آب باید از خودمان شروع کنیم بر همین اساس تمام ادارات و نهادهای دولتی در شهرستان لنجان موظف هستند با انجام اقدامات لازم همچون نصب سیستم‌های کاهنده مصرف آب، آب مصرفی خود را کاهش دهند تا مردم در مواقع حضور در ادارات با فرهنگ مصرف بهینه به خوبی آشنا شوند.

امرالله شریفی

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  97/01/21   صفحه  10روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

فولادشهر لنجان اجتماعی

نظر کاربران در مورد اخبار:

  رحمت الهی همنشین شما عزیزان باشد.

نشانی دفتر سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان: اصفهان - خیابان فردوسی ، نرسیده به چهار راه فلسطین ، ساختمان ساسان ، طبقه دوم آپارتمان 24

تلگرام دفتر 09902418744

تلفن 32208044 و دورنگار 32213160 - 031