----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
راه اندازی اتوبوس سلامت در بخش فولادشهر

راه اندازی اتوبوس سلامت در بخش فولادشهر

طرح اتوبوس سلامت از خدمات سلامتی رایگان به تمام گروه‌های سنی شامل کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان


فولادشهر خبرنگار اطلاعات: طرح اتوبوس سلامت به همت شهرداری فولادشهر و با همکاری شبکه بهداشت لنجان و با حضور مردم و مسوولان شهری و استانی در فولادشهر افتتاح شد.
رییس شبکه بهداشت شهرستان لنجان در آیین افتتاح طرح اتوبوس سلامت از خدمات سلامتی رایگان به تمام گروه‌های سنی شامل کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان خبر داد.
علی وحدتی گفت: بزرگترین مشکل ما اتصال مردم با شبکه سلامت و بهداشت است که اتوبوس سلامت به همراه مراقبین سلامت یکی از راه‌های این اتصال است.
همچنین در طرح اتوبوس سلامت که قرار است به‌صورت هفتگی در محلات مختلف بخش فولادشهر حضور یابد برای مراجعین پرونده الکترونیکی سلامت تشکیل می‌شود. وی ادامه داد: مردم محلات مختلف فولادشهر می‌توانند با مراجعه به مراقبین سلامت در این اتوبوس نسبت به غربالگری و خطرسنجی سلامت جسمانی خود اقدام کنند و در صورت لزوم وضع بهداشتی و سلامتی خود را بهبود بخشند.
در ادامه کمال حیدری معاون بهداشت استان اصفهان با تأکید برافزایش سطح سواد سلامت در جامعه گفت: نیازهای مردم را باید به یک مطالبه عمومی تبدیل کنیم و امروز از آن مطالبه‌گری تحت عنوان خود مراقبتی یاد می‌شود.
وی با تأکید بر این که در طرح تحول نظام سلامت برای تمامی سنین جامعه، بسته‌های خدمتی وجود دارد، یادآور شد: اتصال بین ارایه‌دهندگان خدمت و گیرندگان خدمت یکی از مشکلات اساسی امروز ماست که امیدواریم با راه‌اندازی اتوبوس سلامت گام مؤثری در حل این مشکل برداریم.‏

امرالله شریفی


فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  97/01/22   صفحه  9روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

فولادشهر اجتماعی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.