----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
دست اندازی به حق شرعی مردم در حوضه زاینده رود متوقف شود

دست اندازی به حق شرعی مردم در حوضه زاینده رود متوقف شود

بارندگی ها در اصفهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 50 درصدی داشته است

اصفهان  خبرنگار اطلاعات رییس شورای شهر اصفهان در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر نسبت به بحرانی شدن منابع آب و مشکل بودن  تامین آب شرب مردم اصفهان در تابستان پیش رو تذکر داد  و خواستار توقف دست اندازی ها به حق شرعی و قانونی مردم اصفهان در حوضه آبریز زاینده رود شد .  

فتح الله معین رییس شورای شهر اصفهان با بیان اینکه بارندگی ها در اصفهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 50 درصدی داشته است گفت : تابستان پیش رو تامین آب آشامیدنی مردم اصفهان مشکل خواهد بود و در این شرایط که آب آشامیدنی مردم در خطر بحران  قرار دارد ، برداشت غیرمجاز و غیرقانونی و سرقت آب در بالادست به گفته مسولان ادامه دارد . او با تاکید بر اینکه انتظار داشتیم اراده حکومتی بر آن قرار بگیرد که مصوبات شورای عالی آب برای خروج از بحران پیگیری شود ادامه داد : باید دست اندازی به حق شرعی و قانونی مردم متوقف شود و دلیل اصلی بحران های موجود در حوضه آبریز نبود مدیریت مصرف آب است . در این جلسه اکبری رییس سازمان برنامه و بودجه استان اصفهان میهمان اعضای شورای شهر بود . او با تاکید بر اینکه برای حفر چاه در سطح شهر که تامین کننده آب باشد اعتباری ویژه اختصاص داده شده است  گفت : پارسال بودجه استان نسبت به سال  95وضعیت بهتری داشت و تخصیص ها در دو بخش جاری و عمرانی خوب بود .

به گفته وی پارسال بودجه استان توسط دولت 110 درصد تخصیص یافت و آن 10 درصد صرف بدهی های سالهای 93 ، 94 و 95 شد اما همچنان بدهی های دستگاه های بزرگ مثل جهاد کشاورزی و محیط زیست تسویه نشده است . به گفته وی امسال بودجه عمرانی استان از 920 میلیارد تومان به 700 میلیارد کاهش یافته است اما اگر همان رقم هم 100 درصد تخصیص یابد مشکلی نخواهیم داشت . وی با تاکید بر اینکه پارسال پیش بینی شده بود که استان  53 هزار میلیارد تومان مالیات برای دولت  تامین کند اما فقط 45 هزار میلیارد تومان از آن رقم تحقق یافت ادامه داد : استان پارسال نسبت به انجام تعهد خود موفق عمل نکرد و تعهد امسال نیز 58 هزار میلیارد تومان است و من اطمینان دارم استان برای تحقق این وعده ظرفیت دارد . اکبری با اشاره به اینکه  شهرداری ها می توانند از ظرفیت قانون بودجه سال 97 بهترین بهره را ببرند گفت : شهرداری پارسال با استفاده از تبصره 5 قانون بودجه 160 میلیارد تومان درآمد کسب کرد که جز بدهی های دولت به شهرداری ها بوده است . به گفته وی امسال نیز شهرداری ها فرصت مناسبی دارند تا از تبصره های 6 ، 8، 5، 4و 3 قانون بودجه بهترین استفاده را ببرند .


نفیسه یزدانی 97/01/20


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

شورای-شهر-اصفهان شهر

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.