----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
موفقیت اجرای طرح «آرامش بهاری» در امامزادگان

موفقیت اجرای طرح «آرامش بهاری» در امامزادگان

مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی): بقاع متبرکه و امامزادگان باید به قطب‌های مذهبی و فرهنگی کشور تبدیل شوند

زرین شهر خبرنگار اطلاعات: سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان گفت: امامزادگان شهرستان لنجان نوروز امسال میزبان مسافران و گردشگران بسیاری بودند و هستند بر همین اساس طرح آرامش بهاری برای ششمین سال متوالی در بقاع متبرکه شهرستان لنجان بر گزار شد.
حسین صفری افزود: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بارها در سخنان خود فرمودند: بقاع متبرکه و امامزادگان باید به قطب‌های مذهبی و فرهنگی کشور تبدیل شوند؛ زیرا می‌توان با رعایت برخی اصول ساده و اجتماع‌پسند و فراهم کردن امکانات مناسب گردشگری مذهبی این مکان‌ها را به‌گونه‌ای مهیا کرد که همه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در آن‌ها اجرا شود.
وی اضافه کرد: طرح آرامش بهاری در چهار بقعه متبرکه میرمرادعلی(ره)، سید ابراهیم(ع) ورنامخواست، سید احمد بابا شیخعلی(ره) و شاه‌خراسان(ع) در حال اجراست و خوشبختانه در سال‌های گذشته استقبال مردم از این طرح بسیار بالا بوده و ثمرات بسیاری را نیز به‌ همراه داشته است.
او گفت: همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری در جوار بقاع متبرکه شهرستان لنجان واقفان نیک اندیش محمد کاظمی و شکوفه امیری ششدانگ از منزل مسکونی خود را به مساحت ۲۳۹ متر مربع با ارزش تقریبی ۴میلیارد که در شهر باغبهادران واقع شده است، وقف کردند.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان خاطرنشان کرد: براساس این وقف نامه عواید این موقوفه در جهت اجرای امور فرهنگی و قرآنی به صورت عام المنفعه هزینه خواهد ‌شد.
وی یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تعطیلات نوروز خیمه‌های معرفت نیز برپا شد و برای نخستین بار سه روحانی اعزامی از قم در این خیمه‌ها حضور داشتند و به ارائه خدمات مشاوره خانواده، ازدواج، تربیت فرزند، حجاب و عفاف، تبلیغ چند رسانه‌ای ویژه کودکان و ترویج فرهنگ حسنه وقف پرداختند.‏

محمد مهدیان


فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  97/01/23   صفحه  11

روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

اوقاف زرین-شهر اجتماعی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.