----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
کشف و ضبط یک محموله میلیاردی لباس قاچاق در لنجان

کشف و ضبط یک محموله میلیاردی لباس قاچاق در لنجان

در بازرسی از این کامیونت ۱۲ هزار ثوب لباس خارجی فاقد هر گونه مجوز گمرگی کشف شد

زرین‌شهر خبرنگار اطلاعات: فرمانده انتظامی لنجان در جمع اصحاب رسانه گفت: مأموران بخش مبارزه با قاچاق کالا و ارز لنجان با توجه به شناخت و اشراف بر موقعیت جغرافیایی این شهرستان همواره به بررسی خودروهای ورودی به این شهرستان و نقاط اصلی دپو پرداخته تا بدین وسیله از ورود و دپو کالای قاچاق جلوگیری و با افراد سودجو برخورد قانونی کنند.

سرهنگ غلامرضا افشاری گفت: مأموران انتظامی شهرستان لنجان هنگام گشت‌زنی و کنترل تردد خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیونت مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از این کامیونت ۱۲ هزار ثوب لباس خارجی فاقد هر گونه مجوز گمرگی کشف شد، کارشناسان مربوطه ارزش محموله کشف شده را ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرده‌اند.
افشاری بیان کرد: در این ارتباط راننده همراه با پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.فرمانده انتظامی لنجان نقش مردم را در تحقق مبارزه با قاچاق کالا بسیار موثر دانست و بیان کرد: نهادینه کردن قبح کالاهای قاچاق، آشنایی مردم با مضرات استفاده از این نوع کالا، نیازمند بهره گیری از فضای رسانه ای کشور است، چراکه اگر مضرات قاچاق برای مردم بازگو شود، به طور قطع مردم کالای خارجی و قاچاق استفاده نمی‌کنند. ‏افشاری گفت: مردم باید بدانند که با مصرف کالای قاچاق، تولیدات داخلی تضعیف می‌شود و این امر خود سبب تعطیلی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و بیکار شدن بسیاری از افراد به ویژه جوانان است از سوی دیگر در چنین شرایطی رغبت برای سرمایه گذاری برای احداث واحدهای تولیدی نیز کاهش می‌یابد که این مهم نیز در بیکار ماندن جوانان تاثیرگذار است.‏

محمد مهدیان

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  97/01/28   صفحه  9


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

زرین-شهر اجتماعی

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.