----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
نجات هزاران ماهی گرفتار در گل و لای زاینده‌رود

نجات هزاران ماهی گرفتار در گل و لای زاینده‌رود

تاکنون هزاران ماهی کوچک توسط نیروهای جهاد کشاورزی، هلال‌احمر، آتش‌نشانی زرین‌شهر و محیط‌زیست لنجان به مناطق بالادست رودخانه زاینده‌رود منتقل‌شده‌اند که پیش‌بینی می‌کنیم این رقم به بالای صد هزار عدد هم برسد

زرین‌شهر خبر نگار اطلاعات: رییس اداره حفاظت محیط‌زیست لنجان گفت: عملیات نجات ماهیان محبوس در گودال‌های آب پایین‌دست رودخانه زاینده‌رود، برای نخستین بار در این شهرستان انجام شد.‏
به دنبال خشک شدن زاینده‌رود در محدوده پایین‌دست، ماهی‌های سرگردان در حفره‌های گود این رودخانه توسط اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان لنجان و دیگر دستگاه‌های اجرایی به بالادست این رودخانه انتقال داده شدند.
فاطمه محمدی با بیان اینکه همه موجودات، حق حیات دارند که باید موردتوجه همگان قرار گیرد، اضافه کرد: تاکنون هزاران ماهی کوچک توسط نیروهای جهاد کشاورزی، هلال‌احمر، آتش‌نشانی زرین‌شهر و محیط‌زیست لنجان به مناطق بالادست رودخانه زاینده‌رود منتقل‌شده‌اند که پیش‌بینی می‌کنیم این رقم به بالای صد هزار عدد هم برسد. رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنجان از آغاز مجدد عملیات نجات ماهیان در روزهای آتی خبر داد و گفت: حجم زیاد آب در گودال سبب می‌شود تا نجات ماهیان کمی طول بکشد به همین خاطر و با هدف کاهش سطح آب گودال‌ها عملیات مجدد آغاز خواهد شد. وی با توجه به اقدامات انجام گرفته در مدیریت بحران فرمانداری لنجان تشریح کرد: دستگاه‌های زیادی برای نجات ماهیان موجود در گودال به کمک ما آمدند که امیدواریم در روزهای آتی شاهد ورود دیگر نهادها هم در این عرصه باشیم تا هرچه سریع‌تر عملیات انتقال به پایان برسد.


محمد مهدیان

فایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ  97/01/28   صفحه  10روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

زرین-شهر فرهنگی-هنری

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.