----- وب سایت سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان
انتقاد از بازگشت مصوبات شورای شهر اصفهان

انتقاد از بازگشت مصوبات شورای شهر اصفهان

به رغم تلاش همه مسوولان برای حل مشکلات متاسفانه برداشت های جدید در بالادست را شاهدهستیم

اصفهان خبرنگاراطلاعات : اعضای شورای شهر اصفهان در بیست و نهمین جلسه علنی شورای شهر از بازگشت مصوبات این شورا توسط کمیته انطباق فرمانداری انتقاد کردند وخواستار برگزاری نشست مشترک با اعضای این کمیته  شدند .

فتح الله معین رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در این جلسه  با بیان اینکه برای عبور از بحران کم آبی و کمک برای تامین آب مردم اصفهان در کمیسیون تلفیق میزبان مسولان در حوزه آب بودیم گفت : به رغم تلاش همه مسوولان برای حل مشکلات متاسفانه برداشت های جدید در بالادست را شاهدهستیم . به گفته وی اگر مصوبه 9 ماده ای شورای عالی آب با قوت عملیاتی شود بحران کم آبی کاهش می یابد . او با تاکید بر اعتراض کشاورزان گفت : با تحقق و تامین حقابه کشاورزان به این اعتراض ها پاسخ داده شود . معین با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان از سالهای گذشته تا کنون برای مصارف خود هیچ برداشتی از زاینده رود نداشته است یادآور شد : همه نیازهای شهر از محل تصفیه پساب شهری تامین می شود . وی از تشکیل ستاد مبارزه با کم آبی در شهرداری اصفهان خبر داد و گفت : این ستاد بر اساس پیشنهاد اعضای شورای شهر شکل خواهد گرفت .

نصیرملت دیگرعضو شورای شهر نیز در حاشیه تصویب لایحه پیشنهاد واگذاری قطعه زمینی در محله حصه به یک موسسه خیریه برای تهیه غذای گرم و تحویل به خانواده های بی بضاعت گفت : کمک به اقشار ضعیف شهر باید در قالب سیاستی باشد که فقر را کم کند نه به این شیوه و با تصویب چنین لایحه هایی که نتیجه اش افزایش فقر است . زندآور دیگر عضو شورای شهر اصفهان نیز با انتقاد از تصویب این لایحه گفت : با تصویب چنین لایحه ای منتظر باشید که در آینده موارد مشابه  آن به صحن بیاید و با رای امروز خود این موضوع را پایه گذاری کردید که در آینده هم به چنین موضوعاتی رای بدهیم . او افزود : ما به دولت گذشته که به دنبال فققرپروری بود خرده می گرفتیم اما امروز خودمان همان شیوه را ادامه دادیم . کوروش محمدی عضو شورای شهر اصفهان نیز در نطق خود با اشاره به موضوع مهم مدیریت بحران در اصفهان گفت : برای نخستین بار برای این موضوع 10 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود اما این رقم به یک میلیارد تومان کاهش یافت . به گفته وی هنوز به صورت جدی با مشکل و معضل ناگهانی روبرو نشده ایم و اصلا قابل پیش بینی نیست برای مدیریت بحران چه داریم و مگر می شود فقط با 500 تخته پتو مدیریت بحران انجام داد . او در ادامه با گلایه از شهردار به دلیل تخصیص 70 درصدی اعتبارات پیش بینی شده برای ساخت مرکز جامع توانمندسازی شهر اصفهان یادآور شد : ممکن است به دلیل کسری بودجه این طرح متوقف شود .    

نفیسه یزدانیفایل  PDF  چاپ شده در روزنامه اطلاعات  مورخ   97/02/02  صفحه 10


روی کلمات زیر کلیک کنید تا فهرست اخبار مربوطه ارایه شود:

شهر

نظر کاربران در مورد اخبار:

کلیه حقوق این وب سایت ، متعلق به سرپرستی روزنامه اطلاعات استان اصفهان می باشد.