اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

ساخت موزه آب در 3 استان کشور
ساخت موزه آب در 3 استان کشور

" هدف شرکت آبفا از راه اندازی موزه آب، حفظ و نمایش اسناد، مدارک، تجهیزات، دستاوردها و پیشرفت های صنعت آب و فاضلاب در نیم قرن اخیر است . "

اصفهان - خبرنگار اطلاعات: موزه یا پارک موزه آب در استان های مرکزی، آذربایجان شرقی و خوزستان در حال ساخت است و در شهر شاهرود نیز بخش خصوصی به راه اندازی موزه آب اقدام کرده که 70 درصد آن مربوط به صنعت آب و فاضلاب است.

 رییس گنجینه ملی آب ایران در جریان بازدید از خانه فرهنگ آب اصفهان با بیان این مطلب، تاسیس موزه آب را در اصفهان بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: بیش از نیم قرن از فعالیت صنعت آب و فاضلاب در اصفهان می گذرد و قدمت صنعت آب و فاضلاب در اصفهان بیش از سایر نقاط کشور است.

 رضا راعی بر انتخاب مکانی مناسب برای راه اندازی گنجینه صنعت آب و فاضلاب اصفهان تاکید کرد و گفت: استان اصفهان ظرفیت داشتن موزه تخصصی آب و فاضلاب را دارد و سازمان گنجینه ملی آب ایران نهایت همکاری با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برای تاسیس موزه آب را در اصفهان در دستور کار خود قرار خواهد داد.

او در ادامه به خانه فرهنگ آب اصفهان نیز اشاره کرد و گفت: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با راه اندازی خانه فرهنگ آب، آموزش مصرف بهینه آب را به اقشار مختلف جامعه ارایه می دهد و تاسیس خانه فرهنگ آب و کارکرد آن باید به عنوان الگوی مفید برای ترویج مصرف بهینه آب در سطح ملی اطلاع رسانی شود تا دیگر استان ها نیز از این تجربه بهره مند شوند .  

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز گفت: هدف شرکت آبفا از راه اندازی موزه آب، حفظ و نمایش اسناد، مدارک، تجهیزات، دستاوردها و پیشرفت های صنعت آب و فاضلاب در نیم قرن اخیر است .

سید اکبر بنی طبا افزود: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در عین حال با تاسیس موزه آب به دنبال ارایه آموزش های عمومی و تخصصی به علاقه مندان در کنار بازدید از موزه است.

محمد رضا کلاهدوزان  98/03/20

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب