اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

آمادگی فولاد مبارکه برای ظرفیت سازی تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقه خلیج فارس
آمادگی فولاد مبارکه برای ظرفیت سازی تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقه خلیج فارس

" برای تحقق این برنامه به ۱۸ میلیون تن گندله و 11.9 میلیون تن آهن اسفنجی نیاز است. "

اصفهان - خبرنگار اطلاعات: مدیر عامل گروه فولاد مبارکه اصفهان، آمادگی این گروه را برای حمایت از ظرفیت سازی تولید سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقه خلیج فارس اعلام کرد.


حمیدرضا عظیمیان در نشست بررسی برنامه ایجاد ظرفیت تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در منطقه خلیج فارس، به دانش فنی موجود در بخش‌های مختلف گروه فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: بزرگ ‌ترین گروه فولادسازی کشور و خاورمیانه آمادگی دارد تا از طرح یاد شده حمایت کند.


او افزود: ایجاد ظرفیت ۱۰ میلیون تن تولید فولاد در منطقه خلیج ‌فارس می‌تواند در دست ‌یابی کشور به ایجاد ظرفیت 55 میلیون تن فولاد درسند چشم انداز 1404 و همچنین توسعه صادرات و خارج شدن هرچه بیشتر از اقتصاد متکی به نفت موثر باشد.


خداداد غریب‌ پور رییس هیات عامل ایمیدرو نیز گفت: با مشخص شدن ساختار طرح، تفاهم‌ نامه اموری همچون سرمایه‌ گذاری در بخش تامین آب، انرژی، بندر و نوع سرمایه‌ گذاری‌ها تعیین خواهد شد.


در این نشست همچنین مشاور در طرح جامع فولاد جزییات برنامه ۱۰ میلیون تنی فولاد را ارایه کرد و گفت: برای تحقق این برنامه به ۱۸ میلیون تن گندله و 11.9 میلیون تن آهن اسفنجی نیاز است.


محمد ابکا با بیان این‌که ظرفیت تولید گندله سنگ‌آهن در منطقه خلیج‌ فارس باید ۱۳ میلیون تن افزایش یابد‌ افزود: برای تحقق این برنامه 1000 مگا وات برق نیز باید به ظرفیت تولید برق منطقه اضافه شود.


 او به میزان سرمایه ‌گذاری این طرح اشاره کرد و گفت: برآورد کل سرمایه ‌گذاری این برنامه 5.3 میلیون یورو بوده که 1.6 میلیون یورو آن مربوط به بخش زیرساخت است.


وی با بیان اینکه ۱۰ میلیون تن از مواد اولیه این برنامه قرار است از طریق واردات تامین و درعین ‌حال ۵ میلیون تن از محصولات ساخته ‌شده به خارج کشور صادر شود افزود: تاکنون مواردی همچون جانمایی اجرای طرح ها، بررسی مبادی تأمین مواد اولیه و تأمین زیرساخت‌ها به‌ صورت متمرکز انجام شده است.


 مدیر عامل منطقه خلیج فارس نیز درباره زیرساخت‌ها گفت: مکاتبات مربوط به اجرای طرح‌های توسعه با مقامات ذی‌ربط و سرمایه‌گذاران انجام شده است.


 حسن خلج طهرانی افزود: در برنامه کلان منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، برنامه ایجاد ۳۵ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر پیش ‌بینی ‌شده است.


محمد رضا کلاهدوزان  98/03/26 


رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب