اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

وزیر نیرو: آبرسانی به روستاهای کشور در 2 سال آینده افزایش می یابد
وزیر نیرو: آبرسانی به روستاهای کشور در 2 سال آینده افزایش می یابد

" وزیر نیرو گفت: در حال حاضر 142 تصفیه خانه آب سالم و بهداشتی در کشور ساخته شده است در حالی که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 27 تصفیه خانه ساخته شده بود. با اجرای طرح آبرسانی به گلشهر جمعیتی حدود 10 هزار نفر و نیز با اجرای مجتمع آبرسانی جلگه، اهالی 41 روستا از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند. "

اصفهان - خبرنگار اطلاعات: با حضور وزیر نیرو در استان اصفهان 8 طرح با 700 میلیارد تومان هزینه افتتاح و عملیات اجرایی 2 طرح نیز آغاز شد.

وزیر نیرو در مراسم آغاز عملیات اجرایی فاز نخست طرح مجتمع آبرسانی به 19 روستای دهستان برزاوند شهرستان اردستان با بیان اینکه 207 طرح در حوزه آب، فاضلاب و برق در استان اصفهان با اعتباری افزون بر ۸ هزار و 700 میلیارد تومان در حال اجرا بوده که برخی از آنها در مرحله آغاز و بعضی دیگر نیز در مرحله اتمام است، پیشرفت این طرح ها را به طور متوسط ۶۳ درصد اعلام کرد و افزود: این طرح ها تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره برداری می رسند.

 دکتر رضا اردکانیان از افتتاح 8 طرح در حوزه آب، فاضلاب در سفر دو روزه خود به اصفهان در مناطق مختلف این استان با هزینه ای افزون بر ۷۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: ۲ طرح نیز در حوزه برق افتتاح خواهد شد.

 او در ادامه افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بسیاری از روستاهای کشور دارای شبکه آبرسانی شده اند و این اقدام در 2 سال باقی مانده دولت، سرعت خواهد گرفت.


 با اجرای مجتمع آبرسانی برزاوند، حدود  8 هزار نفر از اهالی این روستا از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند می شوند. برای اجرای این طرح بيش از 33 ميليارد تومان اعتبار برآورد شده است.

وزیر نیرو در مراسم بهره برداری از تصفیه خانه و فاز اول شبکه فاضلاب خوانسار نیز گفت: امروز با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب خوانسار دویست و بیست و یکمین تصفیه خانه فاضلاب کشور به بهره برداری رسید درحالی که تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 4 تصفیه خانه فاضلاب در کشور در مدار بهره برداری قرار داشت. اردکانیان، سیستم های جمع آوری و تصفیه فاضلاب را یکی از جلوه های نوین توسعه یافتگی در دنیا بیان کرد و افزود: کشورها هرچقدر توسعه یافته تر هستند توجه بیشتری به حفظ مسائل محیط زیست، بهداشت عمومی، استفاده بهینه از منابع آب و سرمایه گذاری در این طرح ها دارند.

 او گفت: اگر صبوری و بردباری و شکرگزاری مردم در خشک ترین سال در 50 سال اخیر یعنی سال گذشته نبود امسال این افزونی نعمت هم فراهم نمی شد.

  وزیر نیرو ادامه داد: همه تلاش های ما باید به افزایش تاب آوری مردم منجر شود و در شرایطی که با ظالمانه ترین تحریم ها روبر هستیم با تلاش و همدلی و هم افزایی تاب آوری جامعه را بالا ببریم. 

اردکانیان در ادامه با بیان اینکه دولت دوازدهم توجه جدی به مسائل آب و فاضلاب داشته است گفت: اجازات مقام معظم رهبری برای برداشت از صندوق توسعه ملی نیز کمک چشمگیری به این عرصه کرده است؛ به طوری که تا 2 سال آینده فعالیت هایمان در روستاها به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.

 او با بیان اینکه در حال حاضر هر هفته به حدود 30 روستا آبرسانی می شود افزود: این تعداد در 2 سال آینده به طور چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد. تصفیه خانه فاضلاب و فاز نخست شبکه فاضلاب خوانسار با هزینه ای افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

 با بهره برداری از این طرح، بیش از 32 هزار نفر در این منطقه زیر پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می گیرند.

آبرسانی روستایی از اولویت های دولت است

وزیر نیرو در مراسم بهره برداری از طرح آبرسانی به گلشهر و مجتمع آبرسانی جلگه شهرستان گلپایگان با بیان اینکه آبرسانی روستایی از اولویت های دولت یازدهم و دوازدهم بوده است گفت: با تاکیدات دولت و حمایت های مقام معظم رهبری در اجازاتی که برای استفاده از صندوق توسعه ملی در طرح های آب و فاضلاب روستایی داده اند، از سال 92 تاکنون 6 و نیم میلیون نفر جمعیت روستایی کشور از شبکه های آب سالم و بهداشتی بهره مند شده اند که تا پایان دولت دوازدهم به بیش از 9 میلیون نفر خواهند رسید.

اردکانیان افزود: از سال 92 تاکنون به طور متوسط هر هفته 30 روستا دارای شبکه آب آشامیدنی سالم و بهداشتی شده اند.

 او گفت: در حال حاضر 142 تصفیه خانه آب سالم و بهداشتی در کشور ساخته شده است در حالی که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 27 تصفیه خانه ساخته شده بود و در 40 ساله گذشته در این زمینه رشد چشمگیری داشته ایم. با اجرای طرح آبرسانی به گلشهر جمعیتی حدود 10 هزار نفر و نیز با اجرای مجتمع آبرسانی جلگه، اهالی 41 روستا از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.


محمدرضا کلاهدوزان  98/03/30

خبر  در  روزنامه اطلاعات  مورخ 98/03/30  صفحه 8 

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب