اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

طرح انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب به مجتمع فولاد مبارکه آغاز شد
طرح انتقال پساب تصفیه خانه فاضلاب به مجتمع فولاد مبارکه آغاز شد

" مهندس هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بر اساس الحاق قرارداد بیع متقابل بین شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان اجرای 167 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای دیزیچه و زیباشهر با سرمایه گذاری 559 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت. "

اصفهان - خبرنگار اطلاعات: طرح انتقال پساب تصفیه خانه مبارکه به مجتمع فولاد مبارکه با 700 میلیارد ریال هزینه و با هدف کاهش بارگذاری مصارف آب صنعت فولاد بر زاینده رود آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: ایستگاه پمپاژ پساب از سال 93 آغاز شد و با خط انتقال 12 کیلومتری، پساب را به فولاد مبارکه منتقل می کند.

هاشم امینی، ظرفیت فعلی این طرح را 70 لیتر در ثانیه اعلام کرد و افزود: این طرح قرار است فاضلاب شهرهای دیزیچه، مبارکه و کرکوند را به این تصفیه خانه انتقال دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در ادامه، طرح انتقال پساب از تصفیه خانه فاضلاب به شرکت فولاد مبارکه را یکی از شگفتنی های استان اصفهان برای وزارت نیرو نام برد و گفت: موضوع جمع آوری فاضلاب شهرهای حاشیه زاینده رود همیشه چالش بهداشتی و زیست محیطی بوده اما برای اجرای طرح های جمع آوری فاضلاب این شهرها با کمبود منابع دولتی روبرو بودیم که پس از پیگیری های انجام شده و توجه به راهبرد سازگاری با کم آبی در وزارت نیرو، از سال 92 موضوع بازچرخانی و استفاده از پساب ها را در شرکت فولاد مبارکه شروع کردیم.

امینی افزود: براساس تفاهم نامه امضا شده بین شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان، عملیات اجرایی طرح تصفیه و بازچرخانی فاضلاب 9 شهر در قالب قرارداد بیع متقابل آغاز شد.

او به حجم پساب تولیدی در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 172 میلیون متر مکعب پساب معادل 5 هزار و 450 لیتر در ثانیه در استان اصفهان تولید می شود که معادل  16 میلیون متر مکعب آن به شرکت فولاد مبارکه انتقال می یابد.  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه در قبال سرمایه گذاری در اجرای شبکه فاضلاب منطقه مبارکه به تخصیص پساب این منطقه به این واحد صنعتی شده است گفت: در سال 92 سرمایه گذاری 1200 میلیارد ریالی شرکت فولاد مبارکه در قالب قرارداد بیع متقابل میان شرکت آبفا اصفهان و فولاد مبارکه به امضا رسید که به موجب آن مقرر شد نزدیک به 500 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرستان های مبارکه و لنجان اجرا شود.

امینی با اشاره به اینکه با سرمایه گذاری بخش خصوصی سرعت اجرای شبکه فاضلاب در منطقه مبارکه 18 برابر میانگین 19 سال گذشته بوده است افزود: در سال های 73 تا 92 فقط 70 کیلومتر شبکه فاضلاب در مبارکه اجرا شد در حالی که از سال 93 تا 97 بیش از 334 کیلومتر شبکه فاضلاب در این منطقه اجرا شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: این طرح به لحاظ حجمی و ریالی یکی از طرح ‌های بسیار مهم سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان بوده که به دنبال قرارداد اولیه آن، اجرای حدود ۲۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در مبارکه و 270 کیلومتر در شهرستان لنجان به انضمام ساخت یک تصفیه خانه در شهر سده و ورنامخواست در بازده زمانی ۲ تا ۳ سال در دستور کار قرار گرفت.

هاشم امینی به اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای دیزیچه، زیباشهر و طالخونچه پرداخت و افزود: در قرارداد اولیه بیع متقابل بین شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان که در سال 92 به امضا رسید، اجرای شبکه فاضلاب شهرهای زیباشهر، دیزیچه و طالخونچه دیده نشده بود که پس از رایزنی های انجام شده در سال 96 با حضور وزیر نیرو وقت، عملیات اجرای شبکه فاضلاب این شهرها نیز آغاز شد.

او ادامه داد: بر اساس الحاق قرارداد بیع متقابل بین شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان اجرای 167 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای دیزیچه و زیباشهر با سرمایه گذاری 559 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت.


محمدرضا کلاهدوزان  98/03/30

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب