اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

تصفیه خانه و فاز نخست شبکه فاضلاب خوانسار به بهره برداری رسید
تصفیه خانه و فاز نخست شبکه فاضلاب خوانسار به بهره برداری رسید

" دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو: دولت دوازدهم توجه جدی به مسایل آب و فاضلاب کشور دارد. اجازات مقام معظم رهبری برای برداشت از صندوق توسعه ملی نیز کمک چشمگیری به این عرصه کرده است؛ به طوری که تا 2 سال آینده فعالیت هایمان در روستاها به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت. او با بیان اینکه در حال حاضر هر هفته به حدود 30 روستا آبرسانی می شود افزود: این تعداد در 2 سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد. "

اصفهان - خبرنگار اطلاعات: تصفیه خانه و فاز نخست شبکه فاضلاب خوانسار در مراسمی با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو در این مراسم گفت: امروز با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب خوانسار 221 اُمین تصفیه خانه فاضلاب کشور به بهره برداری رسید درحالی که تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 4 تصفیه خانه فاضلاب در کشور در مدار بهره برداری قرار داشت.

دکتر رضا اردکانیان، سیستم های جمع آوری و تصفیه فاضلاب را یکی از جلوه های نوین توسعه یافتگی در دنیا بیان کرد و افزود: کشورها هرچقدر توسعه یافته تر هستند توجه بیشتری به حفظ مسائل محیط زیست، بهداشت عمومی، استفاده بهینه از منابع آب و سرمایه گذاری در این طرح ها دارند.

او گفت: اگر صبوری و بردباری و شکرگزاری مردم در خشک ترین سال در 50 سال اخیر یعنی سال گذشته نبود امسال این افزونی نعمت هم فراهم نمی شد. 

وزیر نیرو ادامه داد: همه تلاش های ما باید به افزایش تاب آوری مردم منجر شود و در شرایطی که با ظالمانه ترین تحریم ها روبر هستیم با تلاش و همدلی و هم افزایی تاب آوری جامعه را بالا ببریم.

دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو: دولت دوازدهم توجه جدی به مسایل آب و فاضلاب کشور داشته است گفت: اجازات مقام معظم رهبری برای برداشت از صندوق توسعه ملی نیز کمک چشمگیری به این عرصه کرده است؛ به طوری که تا 2 سال آینده فعالیت هایمان در روستاها به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت. 

او با بیان اینکه در حال حاضر هر هفته به حدود 30 روستا آبرسانی می شود افزود: این تعداد در 2 سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه یکی از مطالبات دیرینه شهر خوانسار اجرای شبکه فاضلاب در این شهر بود گفت: با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب خوانسار بیش از 32 هزار نفر در این منطقه زیر پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می گیرند. هاشم امینی افزود: در حال حاضر با تکمیل تمامی مراحل سازه ای و مکانیکال  این پروژه، دبی متوسط فاضلاب ورودی به تصفیه خانه 72 لیتر بر ثانیه است.

او به ضرورت ساخت تصفیه خانه فاضلاب در شهر خوانسار پرداخت و گفت: بافت زمین در شهر خوانسار بسیار سخت و سنگی است که آب در آن به سختی نفوذ می کند؛ بنابراین برای دفع بهداشتی فاضلاب و ارتقای سطح بهدشت عمومی مردم نیاز به ساخت تصفیه خانه فاضلاب در این شهر  وجود داشت.  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اجرای عملیات اجرایی شبکه فاضلاب در شهر خوانسار از سال ۸۲، افزود: عملیات اجرایی این طرح در 2 سال گذشته سرعت گرفت و تاکنون 40 کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده و نیز تا کنون بیش از 450 فقره انشعاب فاضلاب وا گذار شده است.

هاشم امینی با بیان اینکه اجرای شبکه فاضلاب در شهر خوانسار به دلیل نوع شهرسازی و جنس زمین با دشواری هایی روبرو بوده است گفت: به دلیل کوهستانی بودن و نیز اختلاف ارتفاع بین پایین ترین نقطه تا مرتفع ترین نقطه خوانسار که به بیش از ۱۸۰ متر می رسد، اجرای شبکه فاضلاب در شهر خوانسار شوار است.

او افزود: تصفیه خانه فاضلاب خوانسار به روش لجن فعال و با هوادهی گسترده، پساب را تصفیه می کند که ظرفیت هر مدول 3 هزار و ۱۱۰ مترمکعب در شبانه روز است.


محمدرضا کلاهدوزان  98/03/30

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب