بهره برداری از 2 طرح آبرسانی در شهرستان گلپایگان
بهره برداری از 2 طرح آبرسانی در شهرستان گلپایگان

" هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: طرح آبرسانی به مجتمع روستایی جلگه گلپایگان شامل اجرای 100 کیلومتر خطوط انتقال، 180 کیلومتر خطوط شبکه توزیع و ساخت 9 مخزن با حجم 5 هزار مترمکعب است. "

اصفهان - خبرنگار اطلاعات: طرح آبرسانی به گلشهر و مجتمع آبرسانی جلگه شهرستان گلپایگان در مراسمی با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو در این مراسم با بیان اینکه آبرسانی روستایی از اولویت های دولت یازدهم و دوازدهم بوده است گفت: با تاکیدات دولت و حمایت های مقام معظم رهبری در اجازاتی که برای استفاده از صندوق توسعه ملی در طرح های آب و فاضلاب روستایی داده اند، از سال 92 تاکنون 6 و نیم میلیون نفر جمعیت روستایی کشور از شبکه های آب سالم و بهداشتی بهره مند شده اند که تا پایان دولت دوازدهم به بیش از 9 میلیون نفر خواهند رسید.

رضا اردکانیان افزود: از سال 92 تا کنون به طور متوسط هر هفته 30 روستا دارای شبکه آب آشامیدنی سالم و بهداشتی شده اند. او گفت: در حال حاضر 142 تصفیه خانه آب سالم و بهداشتی در کشور ساخته شده است در حالی که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها 27 تصفیه خانه ساخته شده بود و در 40 ساله گذشته در این زمینه رشد چشمگیری داشته ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز گفت: با اجرای پروژه آبرسانی به گلشهر جمعیتی حدود 10 هزار نفر و نیز با اجرای مجتمع آبرسانی جلگه اهالی 41 روستا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.

هاشم امینی با بیان اینکه در گذشته آب شهر گلشهر از 5 حلقه چاه تامین می ‌شد افزود: با توجه به وقوع خشکسالی های اخیر ۲ حلقه از این چاه‌ها خشک و یکی دیگر از این چاه‌ها از ۲۰ لیتر به سه لیتر کاهش یافت که مجبور به حفر چاه جدید و تجهیز دیگر چاه‌ها شدیم. او گفت: منبع طرح آبرسانی به گلشهر، تصفیه خانه گلپایگان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب گلشهر را ضروری دانست و افزود: در چهار سال گذشته 20 کیلومتر از شبکه توزیع آب گلشهر به علت فرسودگی، اصلاح و بازسازی و انشعابات موجود در مسیر استاندارد سازی شده است.

هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: طرح آبرسانی به مجتمع روستایی جلگه گلپایگان شامل اجرای 100 کیلومتر خطوط انتقال، 180 کیلومتر خطوط شبکه توزیع و ساخت 9 مخزن با حجم 5 هزار مترمکعب است.

او افزود: در مرحله نخست طرح آبرسانی به مجتمع روستایی جلگه، 31 کیلومتر از 100 کیلومتر خطوط انتقال و 15 کیلومتر از 180 کیلومتر شبکه توزیع اجرایی شده است.


محمدرضا کلاهدوزان  98/03/30

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب