اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

بهره برداری از طرح انتقال پساب از تصفیه خانه فاضلاب به شرکت فولاد مبارکه
بهره برداری از طرح انتقال پساب از تصفیه خانه فاضلاب به شرکت فولاد مبارکه

" مدیرعامل فولاد مبارکه در حمایت این شرکت از طرح های انتقال آب در استان اصفهان گفت: فولاد مبارکه در رابطه با مسوولیت های اجتماعی خود حدود 480 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح سد تونل سوم کوهرنگ تعهد کرده که تا کنون 64 میلیارد تومان آن پرداخت‌ شده است. "

اصفهان - خبرنگار اطلاعات: طرح شبکه جمع آوری، تصفیه و انتقال پساب شهرستان مبارکه به شرکت فولاد مبارکه اصفهان با سرمایه گذاری 70 میلیارد تومانی شرکت فولاد مبارکه و مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با حضور دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو آغاز شد این طرح برای کاهش بارگذاری مصارف آب صنعت فولاد بر زاینده رود اجرایی شده است.  با اجرای این طرح، سالانه حدود 16 میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده 9 شهر اطراف مبارکه به این شرکت تحویل می شود .


وزیر نیرو در این مراسم با تقدیر از تلاش های شرکت فولاد مبارکه در عرصه تولید و اقدامات زیست محیطی گفت: شرکت فولاد مبارکه یکی از مجموعه های بسیار مهم کشور در رابطه با تولید و اشتغال است و امیدواریم بتوانیم آب مورد نیاز این صنعت را تامین کنیم.

اردکانیان با بیان اینکه کشورمان در منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته است افزود: با استفاده درست آب به عنوان یک منبع حیاتی می توانیم حتی در شرایط متنوع آب و هوایی و اقلیمی زندگی پایدار و مستمری داشته باشیم.

او، میزان مصرف آب در بخش آشامیدنی و بهداشت کشور را حدود 6.5 میلیارد متر مکعب و میزان پساب تولیدی را نیز 4.3 میلیارد متر مکعب در سال اعلام کرد و گفت: استفاده از پساب یکی از مطمئن ترین منابع آبی برای بخش صنعت در مناطق خشک و کم آب است.

وزیر نیرو با بیان اینکه استفاده از پساب تصفیه شده فقط برای تامین آب بخش صنعت نیست و رها نکردن پساب در طبیعت، در معرض خطر قرار ندادن بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست از فواید استفاده از پساب در بخش صنعت است افزود: تا زمانی که جمعیت هست پساب هم وجود دارد و صنایع می توانند از پساب به عنوان یک منبع پایدار برای تولید و گردش اقتصادی و توسعه کشور استفاده کنند.


اردکانیان ادامه داد: یکی از نمودهای تحقق استفاده از پساب در بخش صنعت، مجتمع عظیم فولاد مبارکه بوده که به درستی و هوشمندانه روی این موضوع سرمایه گذاری کرده است.

وزیر نیرو قیمت تمام شده هر متر مکعب پساب تصفیه شده را 14 هزار تومان اعلام کرد و گفت: امروز یک متر مکعب آب به بخش صنعت را به قیمت 800 تومان عرضه می کنیم.  


سهم 50 درصدی فولاد مبارکه در تولید فولاد کشور


مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه نیز در این مراسم گفت: این شرکت با سهم 50 درصدی از تولید 24 میلیون تنی فولاد کشور، دومین شرکت بورسی ایران و تنها تولید کننده انواع ورق های فولادی کشور است.

حمیدرضا عظیمیان با بیان اینکه تولید کنندگان زیادی در کشور محصولات فولاد مبارکه را استفاده می کنند افزود: این شرکت با حدود 24 هزار نفر پرسنل از سنگ تا رنگ را تولید می کند و بیش از 350 هزار نفر در کشور با فولاد مبارکه به طور مستقیم وغیر مستقیم مرتبط هستند .

او گفت: این شرکت در سال نزدیک به هزار و 500 میلیارد تومان مالیات پرداخت می‌  کند.


مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه افزود: این شرکت از سال 80 تاکنون با اصلاح روش هایی همچون باز چرخانی آب،  مصرف آب مورد نیاز خود را به کمترین میزان ممکن کاهش داده اما تولید محصولات آن در این مدت چند برابر شده است  .

عظیمیان گفت: شرکت فولاد مبارکه برای صرفه‌ جویی در مصرف آب، طرح انتقال پساب‌های 9 شهر اطراف مبارکه و تصفیه آن و ‌استفاده آن را با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در دستور کار قرار داد که امروز شاهد افتتاح این طرح مهم هستیم و به طور قطع نقش مهمی در کاهش نیاز آبی به زاینده رود خواهد داشت .

او با بیان اینکه استانداردهای شرکت فولاد مبارکه در مصرف آب به حداقل رسیده است، افزود: اگرچه بدون آب حیات فولاد معنی ندارد ولی ما نگاه بخشی نمی کنیم و کنار مسئولین آب هستیم.


مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه ادامه داد : انتظار داریم طرح انتقال آب فولاد مبارکه از محل سد چم آسمان توسط لوله محقق شود تا برای دریافت آب تخصیصی با مشکلات کمتری روبرو شویم .

او با بیان این که ان طرح در حال حاضر 50 درصد اجرا شده است، اظهار  امیدواری کرد این طرح امسال تکمیل شود.

مدیر عامل فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به حمایت این شرکت از طرح های انتقال آب در استان گفت: فولاد مبارکه در رابطه با مسوولیت های اجتماعی خود حدود 480 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح سد تونل سوم کوهرنگ تعهد کرده که تا کنون  64 میلیارد تومان آن پرداخت‌ شده است.


عظیمیان با بیان اینکه سد تونل سوم کوهرنگ از نظر اعتبار مشکلی ندارد، افزود: این طرح آبرسانی مشکلی از نظر اعتبار نخواهد داشت و به محض ارسال گزارش مالی شرکت آب منطقه ای اصفهان در اسرع وقت پرداخت می شود.

او گفت: این شرکت حدود 120 میلیارد تومان خسارات کم‌آبی در استان پرداخت کرده است.


محمد رضا کلاهدوزان   98/04/01

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب