اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

برگزاری همایش آب بانان کوچک در باغبهادران
برگزاری همایش آب بانان کوچک در باغبهادران

" تنها منبع اصلی تامین کننده آب آشامیدنی ۵۶ شهر و ۳۰۰ روستا طرح آبرسانی اصفهان بزرگ است "

زرین شهر و فولادشهر ـ خبرنگاران اطلاعات: همایش آب بانان کوچک با مشارکت اداره آب و فاضلاب لنجان، اداره آموزش و پرورش باغبهادران و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در باغبهادران برگزار شد.


علی بیکیان رییس اداره آب و فاضلاب لنجان در این نشست گفت: ذخیره آب سد زاینده رود در مرحله بحرانی است و کلید حل مشکل با مدیریت مصرف در دست شهروندان است.

وی افزود: با توجه به کاهش بی سابقه بارش باران در ۷۰ سال گذشته و کاهش ذخیره آب سد زاینده رود به عنوان تنها منبع اصلی تامین کننده آب آشامیدنی ۵۶ شهر و ۳۰۰ روستا طرح آبرسانی اصفهان بزرگ، همه مشترکین و مصرف کنندگان را به اصلاح رفتار در مصرف بهینه آب توصیه کرده است.

بیکیان ادامه داد: با توجه به کاهش نزولات جوی و ذخیره سد زاینده رود اگر در مصرف آب صرفه جویی نکنیم، شرایط بسیار سختی را در پیش خواهیم داشت.


همچنین راه های زیادی برای صرفه جویی در مصرف آب وجود دارد و همه آن‌ها از خودمان شروع می‌شود. به عنوان مثال، هنگامی که تجهیزات آب خانگی می‌خریم به راندمان مصرف توجه کنیم یا در اسرع وقت نسبت به نصب شیرهای کاهنده اقدام و یکدیگر را به استفاده از آن‌ها توصیه کنیم. نسبت به نصب مخزن استراتژیک جهت ذخیره حداقل مصرف آب روزانه اقدام کنیم.


در ادامه این همایش عیدی محمد قمی رئیس اداره آموزش و پرورش باغبهادران بیان کرد: معضلات و چالش‌های عرصه آب، به نحو روز افزونی در بسیاری از نقاط جهان در حال گسترش است و عملا به یکی از اساسی‌ ترین موانع فراروی زندگی بشر و توسعه جوامع، تبدیل شده است.

این موضوع، متخصصان، متولیان ملی و نهادهای بین المللی را برآن داشته است تا راهکارهای نوین و خلاقانه‌ای را برای مدیریت پایدار این منابع، تعریف و دنبال کنند.


رییس اداره آموزش و پرورش باغبهادران ادامه داد: بستر و زمینه بسیاری از این راهکارها، جلب مشارکت عموم افراد یک جامعه است تا عزمی همگانی برای حل موضوع بحران آب فراهم آید.

وی گفت: برای تحقق این مشارکت، آگاه سازی و ظرفیت سازی یک ضرورت اساسی است و طرح ملی دانش آموزی نجات آب یعنی داناب در پی آن بوده است تا به نحوی نظام مند، گسترده و اصولی به این امر بپردازد.

قمی گفت: طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب)؛ طرحی نظام مند برای آموزش و مشارکت دانش آموزان در راستای گسترش فرهنگ صحیح حفاظت از منابع آب به ویژه آب‌های زیرزمینی است. درپایان این همایش به طرح‌های برتر جوایزی اهدا شد.‏


محمدرضا کلاهدوزان 97/11/07 ( باز نشر 98/04/10 )

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب