اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

مردم اصفهان کمترین سرانه مصرف آب آشامیدنی را در کشور دارند
مردم اصفهان کمترین سرانه مصرف آب آشامیدنی را در کشور دارند

" بنی طبا با تاکید بر مصرف بهینه آب در فصل تابستان عنوان کرد: از مردم می خواهیم مصرف صحیح آب را مد نظر قرار دهند به ویژه در ساعات پیک مصرف که بین ساعت 11 تا 17 می باشد همچنین از نصب پمپ به صورت مستقیم بر روی شبکه توزیع آب پرهیز کنند. "

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در پاسخ به اینکه در چند روز اخیر در خبرگزاری تسنیم  خبری مبنی بر اینکه 4 کلانشهر از جمله اصفهان رکوردار مصرف آب شرب در کشور هستند  آمده عنوان کرد: بیش از 10 سال است که از افق طرح آبرسانی اصفهان بزرگ می رسد ولی به رغم افزایش جمعیت، آب شرب به صورت عادلانه میان مشترکین در سطح استان  توزیع می شود.


سید اکبر بنی طباء  با بیان اینکه سالانه بیش از 30 هزار انشعاب به استان  اضافه می شود تصریح کرد: همه ساله بطور میانگین 30 هزار مشترک به استان اصفهان افزوده می شودند بطوریکه هم اکنون بیش از 4 میلیون نفر تحت پوشش شرکت آبفا قرار دارند.


وی با اشاره به تنها سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ تصریح کرد: به دلیل حداکثر ظرفیت تنها سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ هم اکنون در تامین آب شرب مشترکین با کمبود 2.2 تا 2.5 مترمکعب در ثانیه مواجه هستیم اما با این همه خللی در پایداری تامین آب شرب مشترکین پدید نیامده است.


بنی طباء فرهنگ صحیح مصرف آب در اصفهان را یکی از عوامل موثر در تامین پایدار آب شرب مشترکین بر شمرد و خاطر نشان ساخت: استان اصفهان در منطقه گرم و خشک قرار دارد بطوریکه میزان بارش در  این استان 50 درصد متوسط بارندگی در کشور است و بعضا در فصل تابستان دمای هوا به حدود 40 درجه می رسد ولی  مصرف بهینه باعث دسترسی پایدار مردم به آب شرب در اصفهان شده است.


سرانه مصرف آب آشامیدنی بخش خانگی کشور به طور میانگین حدود 157 لیتر است و این سرانه در اصفهان 149 لیتر کاهش یافته است.


مشاور مدیرعامل با اشاره به افزایش دمای هوا در فصل تابستان اعلام کرد: در فصول گرم سال با بالا رفتن دماي هوا به بيش از ٣٣ درجه نیاز آبی اصفهان افزايش مي يابد و شاهد کمبود دو و نيم مترمکعب آب بر ثانیه در آبرسانی هستيم که خوشبختانه  با مدیریت مصرف این کمبود جبران شده است.


نقش رسانه ها در فرهنگ سازی آب:


وی با بیان اینکه بیش از 10 سال از افق طرح آبرسانی اصفهان می گذرد اما با رویکرد سازگاری با کم آبی، آب شرب مشترکین تامین گردید اظهار داشت: هم اکنون 90 درصد مشترکین که بالغ بر 2 میلیون و 200 هزار آحاد را تشکیل میدهند الگوی مصرف آب را رعایت می کنند که این مهم به دلیل ترغیب و تشویق مردم به فرهنگ درست آب بدست آمد.


در چند سال اخیر فعالان رسانه ای، اعم از رسانه ملی، مکتوب، سایبری و شبکه های اجتماعی، نهایت همکاری با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان پیرامون نهادینه کردن مصرف بهینه آب در جامعه را داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.


سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر محدودیت منابع آبی خاطر نشان ساخت: در چند سال گذشته با افزایش جمعیت نه تنها به منابع آبی استان اضافه نشد بلکه به دلیل عدم جاری بودن رودخانه در بستر زاینده رود بسیاری ازچاههای متفرقه از مدار بهره برداری خارج شدند و آبدهی چاههای فلمن که یکی از منابع اصلی تامین آب در استان به حساب می آمدند از 5/3 مترمکعب در ثانیه به 300 لیتر در ثانیه کاهش یافت.


بنی طباء با تاکید بر مصرف بهینه آب در فصل تابستان عنوان کرد: از مردم می خواهیم مصرف صحیح آب را مد نظر قرار دهند به ویژه در ساعات پیک مصرف که بین ساعت 11 تا 17 می باشد همچنین از نصب پمپ به صورت مستقیم بر روی شبکه توزیع آب پرهیز کنند.


وی با اشاره به فرهنگ سازی آب در جامعه گفت: از پدران و مادران می خواهیم در مصرف بهینه آب دقت لازم را مد نظر قرار دهند تا کودکان که آینده سازان کشور هستند فرهنگ مصرف صحیح آب را در کانون گرم خانواده یاد گرفته باشند.

محمدرضا کلاهدوزان  98/04/19

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب