اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

مدیرعامل شرکت تابان گوهر  نفیس مهندس سهیل ساعدی
مدیرعامل شرکت تابان گوهر نفیس مهندس سهیل ساعدی

" تولید دستگاه تراش سنگ قیمتی و نیمه قیمتی "

دستگاه مِه ساز امنیتی پیشگیری از سرقت در اصفهان تولید شد


شرکت دانش بنیان تابان گوهر نفیس دستگاهی  طراحی و تولید کرده است که با انتشار  مِه غلیظ در زمان سرقت،
برای سارقان محدودیت دید ایجاد می کند و سبب پیشگیری از سرقت می شود.


شرکت تابان گوهر نفیس یکی از شرکت های دانش بنیان  مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی  اصفهان می باشد که یکی از تولیدات این شرکت دستگاه مِه ساز امنیتی است.
مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه دستگاه مِه ساز در کمتر از  ۳  ثانیه یک فضای ۲۴  مترمربعی  با ارتفاع  ۳  متر را با یک مِه غلیظ پر می کند، به صورتی که دیگر هیچ چیزی برای سارق قابل دیدن نیست، گفت: کاربرد اصلی آن در طلا فروشی ها، صرافی ها، بانک ها و داروخانه های شبانه روزی و مشابه می باشد.  


سهیل ساعدی با اشاره به اینکه بیش از  2  سال طراحی و ساخت آن زمان برده  افزود:  این دستگاه مشابه خارجی دارد ولی با امکانات بیشتری در ‌اختیار خریدار با  ۵  سال گارانتی و  ۱۰ سال خدمات پس از فروش قرار می گیرد. او با بیان اینکه مِه حاصله از این دستگاه میدان دید را به کمتر از  ۳۰  سانتی متر می رساند و امکان سرقت را برای سارق از بین می برد گفت: مدت زمان ماندگاری این مِه نیز حداقل ۴۰  دقیقه می باشد.


 ساعدی در توضیح  مِه تولیدی  این دستگاه افزود هیچ ضرری برای کسانی که با آن مواجه می شوند ندارد و فقط دید را محدود می کند و با یک بار شارژ  12  بار از آن می توان استفاده کرد.
ایشان یکی دیگر از محصولات این شرکت دانش بنیان را تولید دستگاه تراش سنگ قیمتی معرفی کرد ‌و با بیان اینکه دستگاه تراش سنگ های قیمتی به نام فاست ( faset ) توسط این شرکت طراحی و بومی سازی شده است و از آن می توان در منازل به عنوان ایجاد کسب و کار مشاغل خانگی استفاده کرد. وی خاطر نشان کرد، این دستگاه قادر به تراش سنگ های قیمتی از جمله الماس، زمرد، یشم، یاقوت و غیره است. این دستگاه  با دقت تراش یک صدم میلیمتر و قیمتی حدود یک سوم نمونه خارجی خود می باشد.


وی در ادامه افزود با توجه به تفاهم ‌نامه نوشته شده فی مابین سازمان فنی و حرفه ای و این شرکت، علاقمندان می توانند با گذراندن یک دوره آموزشی تئوری و عملی،  مدرک فنی و حرفه ای دریافت نمایند و سپس وارد این کسب و کار شوند. لازم به ذکر است متقاضیان جهت تهیه این دستگاه و پرداخت هزینه های آموزشی به یکی از بانک های طرف قرارداد جهت گرفتن وام معرفی می گردند.


مدیرعامل شرکت تابان گوهر  نفیس مهندس سهیل ساعدی هدف از تولید این دستگاه را طرح اشتغال زایی و جلوگیری از  ورود  قاچاق سنگ های قیمتی به داخل کشور و همچنین خارج نشدن ارز از کشور عنوان کرد. ایشان اظهار داشتند با توجه به میزان مصرف بالای سنگ های قیمتی در کشورهای همسایه، با بالا بردن کیفیت تراش این سنگ ها، در آینده می توان گام بزرگی در صادرات سنگ برداشت.

اصفهان - خبرنگار روزنامه اطلاعات  محمدرضا کلاهدوزان  باز پخش در سایت  98/06/14

چاپ شده در روزنامه اطلاعات مورخ  95/10/27  صفحه 4    


رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب