اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

طرح شبکه جمع آوری فاضلاب روستایی کشور در فلاورجان
طرح شبکه جمع آوری فاضلاب روستایی کشور در فلاورجان

" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان هاشم امینی "

اصفهان - خبرنگار اطلاعات: اجرای نخستین طرح شبکه جمع آوری فاضلاب روستایی کشور در روستاهای شهرستان فلاورجان اصفهان با سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن به روش بیع متقابل آغاز شد.


 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه در این طرح ۹۳ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب با سرمایه گذاری ۹۱ میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن اصفهان در مدت 3 سال اجرا می شود گفت: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان نیز در ازای این میزان سرمایه گذاری، ۴۶ میلیون مترمکعب پساب را در مدت 20 سال به ذوب آهن تحویل می دهد.


هاشم امینی افزود:  با اجرای این طرح در حال حاضر بیش از ۱۶ هزار نفر زیر پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب قرار می گیرند و پیش بینی می شود در سال ۱۴۲۰ بیش از 21 هزار و 450 نفر زیر پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار بگیرند.


او با اشاره به اینکه ١٢ طرح سرمايه گذاری در حوزه فاضلاب به روش بيع متقابل با یکهزار و 108 میلیارد تومان در استان اصفهان در حال اجرا است گفت: طرح شبکه جمع آوری فاضلاب ايمانشهر که با سرمایه گذاری شركت ذوب آهن نیز در حال اجرا است، تا پايان امسال به اتمام می رسد.


منصور  یزدی زاده، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان نیز با بیان اینکه با اجرای طرح های کاهش مصرف آب در فرایند تولید و جایگزینی با پساب، مصرف آب ذوب آهن در فرایند تولید به کمتر از نصف رسیده است گفت: این شرکت برای استفاده از پساب در فرایند تولید، تاکنون در شهرهای مجاور از جمله ایمانشهر و نجف آباد در مجموع بیش از 1000 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.


معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هم با بیان اینکه دولت منابع كافی برای اجرای طرح های فاضلاب ندارد و در این رابطه باید از توانمندی بخش خصوصی استفاده کنیم گفت: در کشور بیش از 32 طرح در بخش فاضلاب در قالب بیع متقابل و با سرمایه گذاری افزون بر 7000 میلیارد تومان در حال اجرا است و طرح شبکه جمع آوری فاضلاب روستاهای شهرستان فلاورجان نخستین طرحی است که در بخش آب و فاضلاب روستایی کشور به روش بیع متقابل انجام می شود.


به گفته مسعود خشایی،‌ ضريب پوشش فاضلاب كشور در 15 سال گذشته از ٥٠ درصد عبور كرده است.

محمد رضا کلاهدوزان  98/06/16 

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب