اخبار

شروع به کار با لنـدریـک که می تواند هر آنچه را که شما برای ایجاد آگاهی ، ایجاد ترافیک ، اتصال به آن نیاز دارید فراهم کند.

برای اولین بار دستگاه سونوگرافی داپلر رنگی در کشور ساخته شد
برای اولین بار دستگاه سونوگرافی داپلر رنگی در کشور ساخته شد

" شرکت‌ یکتا صنعت ناجی ، از شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی دانشگاه ‏صنعتی اصفهان ، برای نخستین بار در کشور موفق به ساخت و طراحی دستگاه سونوگرافی داپلر رنگی ‏شد.‏ "

مهندس حجتی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان این مطلب افزود: این شرکت سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در زمینه طراحی و  ساخت مدارات الکترونیک و پیاده سازی مدارات دیجیتال با رویکرد تجهیزات پزشکی آغاز کرد و با  6  سال کار و تحقیق مستمر موفق به ساخت  دستگاه سونوگرافی داپلر رنگی شد.

وی در ادامه افزود: دستگاه ساخته شده کلیه استانداردهای مربوط به آزمایشگاه ها و تجهیزات پزشکی را اخذ کرده و در مرحله تولید انبوه می باشد. همچنین خاطر نشان کرد در دو سال گذشته نمونه سیاه و سفید آن به بازار ارایه شده است و امسال با حمایت های صورت گرفته،  نمونه  کالر داپلر  آن آماده شده و طی دو ماه آینده فروش آن آغاز می گردد.

مهندس خدایی مدیر تولید شرکت یکتا صنعت ناجی افزود: این شرکت با تکیه بر دانش فنی و تیم مهندسی خبره و  تسلط کامل بر تولید، ارسال و دریافت امواج آلتراسونیک و  پیاده سازی مدارات دیجیتال توانسته است برای اولین بار موفق به تولید دستگاه سونوگرافی کالر داپلر شده که  قابلیت رقابت با دستگاه های اروپایی را دارد.

دستگاه تولید شده توسط تیم فنی و مهندسی شرکت از تمامی پروب های کانوکس ، لینیر و غیره پشتیبانی می کند همچنین اندازه گیری های تخصصی و نمودار های بارداری بر روی نرم افزار دستگاه در نظر گرفته شده است.

در ادامه وی افزود: این محصول شرکت یکتا صنعت ناجی با دو کاربری مبله برای استفاده در کلینیک ها و مطب ها و همچنین پرتابل برای حمل آسان و موارد اورژانسی طراحی و تولید شده است. ایشان از طراحی  و ساخت این دستگاه با نمونه های 3D  و  4D  در آینده نزدیک خبر داد.  

توضیح تصویر:

نام دستگاهی که تصویر با آن گرفته شده:  سونوگرافی کالر داپلر.

این تصویر چه چیزی را نشان می دهد؟

نوعی از سونوگرافی است که برای  تشخیص گرفتی، سرعت و جهت جریان خون در قلب و عروق استفاده می‌شود.

کاربردهای دستگاه سونوگرافی کالر داپلر:

1 -  این ابزار تشخیصی به پزشک کمک می کند تا هر گونه مشکل مربوط به سلامت مادر و نوزاد را تشخیص دهد.

2 -  با استفاده از سونوگرافی داپلر می‌توان به کاهش جریان یا انسداد رگ‌های اصلی پی برد.

3 -  سونوگرافی داپلر می‌تواند فرد را از سکته مغزی، آمبولی‌ها و  موارد متعدد دیگر محافظت کند.

4 -  مزیت این دستگاه در مقایسه با نمونه خارجی این است که می توان اطلاعات پزشکی را از راه دور ارسال و  پشتیبانی  پزشکی را انجام داد و همچنین خدمات پس از فروش دستگاه که هم  به موقع باشد و هم مطمین.


 تهیه و تنظیم خبر با همکاری مهندس خدایی مدیر تولید شرکت انجام شده است.

خبرنگار:  پرویز  فروزانی  7  آذر 98  

رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب